Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Nová učebna informatiky na gymnáziu ve Dvoře Králové

Redakce, / 23.10.2023, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Během letních prázdnin proběhla kompletní rekonstrukce počítačové učebny ve 2. poschodí Gymnázia Dvůr Králové nad Labem. Co vše to v dnešní době obnáší?

FOTOGALERIE - Nová učebna informatikyna gymnáziuByla opravena parketová podlaha a celá učebna nově vymalována, dodány byly nové pracovní stoly a skříně pro uložení doplňkové počítačové techniky. 

Hlavní jsou však nové počítače: oproti původním 20 klasickým žákovským sestavám s počítačovou skříní a monitorem je učebna nově vybavena počítači All-in-One, kdy díky úspoře potřebného prostoru došlo k rozšíření na celkem 24 žákovských míst + jedno kompletně vybavené místo pro prezentaci učitele. Zvětšen byl rovněž volný pracovní prostor na učitelském stole, vhodný např. pro robotické pokusy.

Do učebny byla následně soustředěna i ostatní informační technika doplňkově využívaná žáky při výuce: k dispozici je „mobilní učebna“ s 20 ks dotykových notebooků a starší sada s 30 ks běžných notebooků, sada 15 ks iPadů, sada 12 ks brýlí pro virtuální realitu a další technologie. 

Během podzimu by dále měly být kromě jiného zkompletovány elektronické sady Micro:Bit pro praktickou výuku programování a robotiky v rámci nové informatiky.

Jsme rádi za nové inspirativní prostředí v rekonstruované učebně informatiky a věříme, že se v ní bude žákům i učitelům dobře pracovat.

Mgr. Jiří Erlebach
zástupce ředitele Gymnázia Dvůr Králové nad Labem

Další články Gymnázium Dvůr Králové

 
Vaše komentáře

Přečteno 220x