Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Podzimní exkurze Klubu NATURA do NP České Švýcarsko

Redakce, / 25.10.2023, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Ve dnech 13.–15. října proběhla poslední letošní exkurze Klubu NATURA, působícího na Gymnáziu Dvůr Králové nad Labem. Zamířila do národního parku České Švýcarsko.

FOTOGALERIE - Podzimní exkurze Klubu NATURA


Byli jsme ubytováni v hotelu Lípa ve Vysoké Lípě u Jetřichovic
Během sobotních a nedělních vycházek jsme navštívili skalní útvary Jetřichovické skály, sledovali jsme následky požáru na Mezní louce, vystoupali jsme na Mariinu vyhlídku, navštívili jsme Dolský mlýn, kde se točila např. pohádka Peklo s princeznou. 

Počasí nám většinou přálo, pršelo jen dvě hodiny v sobotu před polednem a po převlečení do suchého oblečení jsme mohli bez problémů pokračovat v programu. 
V sobotu jsme vyslechli zajímavou přednášku pana Václava Sojky o historii a současnosti národního parku a pak účastníci soutěžili ve dvojicích nebo ve trojicích ve znalostech získaných v průběhu soboty. 
Na závěr si všichni rozebrali materiály, které nám pan Sojka přinesl, a další materiály o zajímavých územích naší republiky ze zásob Klubu NATURA.

Od listopadu organizuje Klub NATURA ve spolupráci s Gymnáziem Dvůr Králové nad Labem semináře na pomoc soutěžícím v biologické olympiádě kategorie A, B, C, D v oblasti teorie i poznávání organizmů, kam tradičně jezdí zájemci z celého Královéhradeckého kraje i odjinud. Na jaře se vrátíme na nejméně dvě exkurze do přírody.

RNDr. Jana Dobroruková

Další články Gymnázium Dvůr Králové

 
Vaše komentáře

Přečteno 130x