Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Tvoření pro hlavu a duši jako prevence psychických obtíží středoškoláků

Redakce, / 14.02.2023, Dvůr Králové nad Labem, sposdk.kralovedvorsko.cz
Péče o duševní zdraví se dostává do popředí i ve středoškolském vzdělávání a ani my nejsme pozadu. Jsme si vědomi toho, že prevence duševních obtíží má význam v každém věku, ale zejména v mládí je velmi důležitá.

FOTOGALERIE - Tvoření pro hlavu a duši jako prevence psychických obtíží středoškoláků


V lednu jsme proto pro žákyně oborů Kadeřník a Kosmetické služby připravili projektové dny s názvem Tvoření pro hlavu a duši. Jednotlivé celodenní workshopy měly dívkám umožnit ve škole na jeden den cíleně „vypnout hlavu“, věnovat se samy sobě, naučit se propojit svou mysl se svým tělem a osvojit si techniky pro zvládání stresu, úzkosti nebo jiné psychické nepohody. 

Program s prvky arteterapie, pohybové a taneční terapie pro nás připravila Mgr. et Mgr. Zuzana Eliášová se svou kolegyní Mgr. Radkou Kauckou, které mimo jiné působí v psychologické poradně NOMIA v Hradci Králové. 

Pro dotvoření celkové atmosféry nachystaly učitelky odborného výcviku praktický minikurz o bylinkách a aromaterapii a jejich využití nejen v praxi kosmetičky či kadeřnice, ale i v osobním životě.
Na základě zpětné vazby, kterou jsme od dívek získali, jsme přesvědčeni, že zařazení takovýchto preventivních programů má velký smysl a doufáme, že podobný cyklus se nám podaří zařazovat častěji.

Mgr. Jana Hojná

Další články SPOŠ Dvůr Králové nad Labem

 
Vaše komentáře

Přečteno 168x
 
Kontakt


  Střední průmyslová škola
    a střední oborná škola 

Elišky Krásnohorské 2069
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Telefon: 499 320 195, 499 622 215
Web: www.sposdk.cz
E-mail:info@sposdk.cz
Identifikátor datové schránky: gibw2dc

Kalendář akcí