Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy

Do programu Cena vévody z Edinburghu se ve Dvoře Králové zapojují hned 2 školy - podívejte se na video

Redakce / 3.02.2019, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Hned dvě školy ve Dvoře Králové - gymnázium a základní škola ve Strži - se nově rozhodly zapojit do projektu, který má základy ve Velké Británii. Cena vévody z Edinburghu, jak se projekt jmenuje, pomáhá mladým lidem uvědomit si, co od života chtějí a v čem jsou dobří. Zároveň smysluplně vyplňují volný čas v době dospívání.
 

Video je opatřeno titulky pro případ, že jej chcete sledovat a nerušit své okolí.
Stačí kliknout na jednu z ikonek vpravo dole v okně videa.Program byl původně určen chlapcům od 15 do 18 let, ale poté se ukázalo, že svoji významnou roli hraje také u děvčat, a to i staršího věku. Dnes je proto otevřen pro chlapce i dívky od 14 do 24 let. Pro ty, kteří se do programu zapojí, znamená stanovit si cíle a poté je v daných časových intervalech postupně plnit. 

Jak sám koordinátor programu Josef Novák přiznal, vítá, že se do programu zapojí v jednom městě základní a střední škola, a umožní tak žákům pokračovat ve svém projektu v případě, že do něj vstoupí v období přestupu ze základní na střední školu.

Pro děti zapojení do programu znamená nejen práci na seberozvoji při mimoškolních aktivitách, ale zejména na své budoucnosti ve studentském, pracovním i osobním životě. 

Představení programu proběhlo symbolicky na obou školách v den, kdy se rozdává pololetní vysvědčení. Nyní mají žáci obou škol jarní prázdniny, navazující hned na pololetní, na to, aby se rozmysleli, jestli se do programu zapojí a v jakém měřítku. 

Kateřina Sekyrková

Další články Gymnázium Dvůr Králové

FOTOGALERIE - Do programu Cena vévody z Edinburghu se ve Dvoře Králové zapojují hned 2 školy - podívejte se na video

 

Související články
Děti ze ZŠ Strž malují s umělci z celého světa
Ohlédnutí za sportovními úspěchy ZŠ Strž
Dvorské gymnázium je dle počtu zájemců o studium čtvrté z 15 gymnázií v kraji
Navštívili jsme s kamerou Gymnázium ve Dvoře Králové nad Labem. Podívejte se s námi na videoreportáž
Má to cenu – Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
Studenti gymnázia získali prestižní Cenu vévody z Edinburghu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 516x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


náměstí Odboje 304
Dvůr Králové nad Labem
544 01
Telefon: +420 724 394 453
E-mail: 
Datová schránka: 2tpja6p


31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.
06.03.2020 - Ve čtvrtek 5. března večer přijela záchranka do Dvora Králové na domácí testování podezřelého na koronavirus. Jak nám potvrdil hejtman Jiří Štěpán (6. března ve 14:30 hod.), výsledky zatím nejsou známy. V kraji zatím není potvrzen žádný případ onemocnění koronavirem.

Kalendář akcí