Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Podharť

Lyžařský výcvik 7. A ze ZŠ Podharť očima žáka

Redakce / 5.03.2018, Dvůr Králové nad Labem, zspodhart.kralovedvorsko.cz
Dne 18. února 2018 se naše třída vypravila na lyžařský výcvik do chaty Juta. Po hodinové cestě jsme vynosili všechny věci a začali se zabydlovat. Hned co jsme vykoukli poprvé ven, viděli jsme zraněného, jak ho veze horská služba.

FOTOGALERIE - LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 7. A - 2018

Po večeři jsme se sešli ve společenské místnosti a celý večer hráli hry. Hned po večerce jsme šli všichni spát, abychom měli na zítřek energii. 
Druhý den hned po snídani jsme se vydali na svah. Po rozřazení do skupin jsme všichni začali jezdit. V poledne jsme šli na oběd a na polední klid. Celé odpoledne jsme také lyžovali. Pak jsme se učili o mazání lyží. 
Jelikož měla Áďa Rutrlová 13. narozeniny, udělali jsme jí menší oslavu, kterou jsme završili dortem a dětským šampaňským. 
Další den ráno jsme se nasnídali a vyrazili na svah. Bohužel se Andrejce Langerové stal na snowboardu úraz a skončila s rukou v sádře. Odpoledne šla většina na běžky a zbytek lyžoval. Následovala přednáška o nebezpečí hor a večer plný her. 
Ve středu jsme vyrazili všichni na běžky. Sice hodně foukalo, ale zvládli jsme to. Cesta na Zlaté návrší byla v silném větru náročná, ale panoramata Krkonoš nám vše vynahradila. Za odměnu jsme si zašli po dlouhém sjezdu na vafli. Večer jsme měli hry a pan učitel nám zadal úkol, abychom si vymysleli scénku. Vzali jsme to a vymysleli jsme si vlastní televizní vysílání, kde jsme pojali proběhlé přednášky po svém. 
Ve čtvrtek jsme šli hned po snídani lyžovat. V poledne jsme se sešli, abychom si udělali závod ve slalomu. U holek byly nejúspěšnější: Kačka Kubíková, Áďa Rutrlová a Pája a Mája Žižkovy. 
Za kluky to byli: Šimon Janák, Tonda Špaček, Jára Řeháček a také Adam Šturma, který jel s námi. 
Pak jsme také měli kategorii snowboard, ve které soutěžil jen Nikolas Osifčin. 
Náš poslední večer jsme hráli skvělé hry. Jelikož měli Petři svátek, složili jsme básničku pro pana učitele a Pecu. 
V pátek jsme byli všichni smutní, protože jsme museli odjet domů. Celé dopoledne jsme lyžovali a pak jsme se najedli a zabalili si. Snesli jsme si všechny věci k autobusu a rozloučili jsme se s naší chatou. 
Když jsme přijeli ke škole, čekali na nás rodiče a odjeli jsme všichni domů. 
Tímto bychom chtěli poděkovat panu učiteli Novotnému, paní učitelce Codrové, Pecovi, Barušce, Víťovi a Jarušce za nejlepší zážitek v životě.

Pavlína Žižková

Další články ZŠ Podharť

 
Vaše komentáře

Přečteno 1174x
 
Kontakt


ZŠ Podharť
Máchova 884
Dvůr Králové nad Labem
544 01 

Tel.: 499 620 190 
Mobil: 731 579 633

E-mail: skola@zspodhart.cz
IČ: 60154691
DIČ: CZ60154691 
ID datové schránky: pzckqjq 

Ředitelka školy: 
Mgr. Edita Vaňková

Zástupce ředitelky školy: 
Mgr. Stanislava Vojtíšková

www.zspodhart.cz


Kalendář akcí