Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Podpora distanční výuky na ZŠ Schulzovy sady

Redakce / 23.10.2020, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Od poloviny října, kdy zůstali žáci školy doma s povinností distančně se vzdělávat, vyvíjí naše škola značné úsilí a vynakládá prostředky na podporu tohoto způsobu vzdělávání. Co vše řešíme?

Technické zázemí


Díky finanční dotaci MŠMT, ale i díky podpoře zřizovatele v uplynulém období, jsme mohli žákům záhy poskytnout do zápůjčky již přes tři desítky IT zařízení, notebooků, stolních počítačů a tabletů. Jedinou podmínkou je, aby rodina zajistila připojení k internetu

Další kapitolou bylo vybavení všech pedagogů školy notebooky, aby mohli zajišťovat výuku a vést on-line hodiny ze školy, případně jiného pracoviště. 

Shánění zařízení


To vše vůbec nebylo snadné. Výběrové řízení a dodávka zařízení byla hodně problematická pro všechny školy, protože na takovou poptávku po mobilních zařízeních výrobci a prodejci nebyli připraveni a sehnat jednotná kvalitní zařízení v počtu několika desítek kusů bylo téměř nemožné. Přesto se podařilo a jsme vděčni našim osvědčeným dodavatelům.

Srovnání s jarní výukou


Situace v distančním vzdělávání je v mnoha ohledech příznivější, než tomu bylo na jaře. Přispěla k tomu změna školského zákona, zlepšení technického vybavení, získaná erudice i zkušenost. Výuka je jednotně organizována přes informační systém Bakaláři, on-line hodiny potom přes MS Teams. Nic z toho však nemůže nahradit přímou práci s učitelem, vzájemnou bezprostřední komunikaci a hlavně lidské setkávání ve škole.

Neustálá podpora


Distanční systém vzdělávání potřebuje také neustálou technickou a metodickou podporu, mimořádně náročnou na čas. Ocenění si zaslouží Ing. Sedláček a Mgr. Pavelka, kteří ve škole tuto pomoc poskytují na všechny strany – pedagogům, žákům i rodičům – bez ohledu na čas.

Podstatnou podmínkou fungování systému distanční výuky je ale zdraví účastníků. Proto přeji všem žákům, jejich blízkým i všem pracovníkům školy pevné zdraví, trpělivost a vytrvalost při zvládání této složité situace.

Ivan Jugl
ředitel školy

Další články ZŠ Schulzovy sady

 
Vaše komentáře

Přečteno 400x
 
Hodnocení článku:
Kontakt


Základní škola Schulzovy sady
Školní 1235
54401 Dvůr Králové nad Labem 

Telefon: 499 320 901, 499 320 300
E-mail:
Web: www.zsschsady.cz

Identifikátor datové schránky: tednrvy

26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Kalendář akcí