Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Hurá, lyžařský výcvik se uskutečnil!

Redakce, / 26.01.2023, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Ano, i tak může začít článek o lyžařském výcviku sedmých tříd naší školy. Proč? Vhledem ke sněhovým podmínkám se čekalo do poslední chvíle, jestli si vůbec budeme moci lyžařský výcvik užít se vším všudy.

FOTOGALERIE - Hurá, na lyžařský výcvik jedeme!!!

V loňském roce to ohrožoval virus Covid 19. Letos nás potrápilo počasí - teplo, déšť. A sníh? Nikde! Nakonec jsme se rozhodli, že výcvik se konat bude i s vyhlídkou, že si místo lyží obujeme pohorky a z lyžařského kurzu se stane napůl kurz turistický. 
Vyplatilo se. I když jsme program kurzu drobně upravili podle aktuální předpovědi počasí.

V neděli 8. ledna jsme vyrazili do Janských lázní do hotelu Astoria, kde strávili v pět dnů s tím, že první den po ubytování proběhla seznamovací procházka k lanovce, kde pohled na zablácené okolí byl smutný a moc nadějí na lyžování nedával. 

Pozitivní ovšem byly informace při nákupu skipasů, že jezdí spousta vleků hlavně v nedaleké Peci pod Sněžkou, kam se dá snadno dojet skibusem. 

Proto jsme zariskovali a koupili skipasy na 4 dny s tím, že budeme dojíždět do Pece pod Sněžkou, kde personál skiareálu nějakým zázrakem udržel sjezdovky ve stavu „vhodném“ pro lyžování. 

Nebylo to pro lyžařské fajnšmekry, ale nám to postačilo k tomu abychom se se začátečníky naučili stát na lyžích, pak sjet kopec a nakonec mít z lyžování i radost. Ostatní naši lyžaři si mohli zdokonalit své dovednosti a i přes déšť v údolí se všichni každý den vraceli přeplněným skibusem, ale s úsměvem a dobrou náladou na chatu.

Kurz jsme zakončili společnou návštěvou KFC v Trutnově, kde si děti mohly užít poslední chvíle pohromadě, sdělit si vzájemné zážitky a prožitky, protože za chvíli to všechno končí a rodiče si převezmou opět pod svá křídla.

Jsme rádi, že rodiče nám dali důvěru a pustili děti na lyžařský výcvik, i když počasí bylo velmi nejisté. Společné chvíle v kolektivu jsou nenahraditelné a doufáme, že na výcvik budou všichni vzpomínat celý život!

V. Vágnerová, V. Kacetl, J. Zorád 
ZŠ Strž

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 345x