Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Kvítek v Praze - návštěva Rudolfina i Vynálezu zkázy

Redakce, / 15.05.2024, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Dne 10. května 2024 vyrazil náš pěvecký sbor na výlet do Prahy. Našim plánem bylo navštívit Rudolfínum a Muzeum Karla Zemana.

FOTOGALERIE - Kvítek v Praze


V Rudolfínu nás čekal program Martha v říši divů. 
Spolu s herečkou Marthou Issovou jsme se vypravily do říše divů a to nejen těch hudebních. Zkoumaly jsme jednotlivé nástroje, jejich jedinečnost, historii ale také jací lidé na ně hrají a proč to vlastně dělají. Prohlížely jsme si orchestr ze všech stran a zjišťovaly jsme, v čem nám může hudba v životě pomáhat, v čem je její síla a hlavně…kouzlo. Bez hudebníků by to samozřejmě nešlo. A tak nás celým programem provázel i Pražský barokní soubor s jeho dirigentem Vojtěchem Jouzou.

V muzeu na nás pak čekala motivační hra Vynález zkázy. Nejprve jsme si prošly unikátní interaktivní expozici, která nás zavedla do světa filmových triků génia světového filmu Karla Zemana. 
Děti se mohly vznést na létajícím stroji, proletět se na okřídlených koních Barona Prášila či ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy. 
Poté děti rozkrývaly jednotlivé trikové postupy. Po zodpovězení otázek ve hře získaly děti rádiovou frekvenci, kde jim byl prozrazen číselný kód, díky kterému otevřely truhlu s pokladem.

S dětmi jsme cestou stihly i orloj, který se dětem také moc líbil. Myslím, že jsme si to všichni moc užily a děti si domů přivezly nejen něco na památku, ale i plno zážitků.

Gabriela Šulcová, Veronika Výborná

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 130x