Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Naše cesta do Bratislavy do školy pro nadané děti

Redakce, / 16.05.2024, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Koncem dubna se naše třída 2. A vypravila za druháky do bratislavské školy CENADA, což je soukromá základní škola pro nadané děti.

FOTOGALERIE - Naše cesta do BratislavyDo Bratislavy jsme cestovali vlakem. Cesta pro nás byla příjemná a kupodivu i rychle ubíhající. 
Ve škole jsme se nejprve pozdravili s paní ředitelkou a paní zástupkyní. Naše kroky pak hned směřovali do 2. A , kde nás čekali druháci se svojí paní učitelkou. Do této chvíle se děti znaly pouze z fotografií, a teď se konečně viděly a pozdravily naživo. Představili jsme se, popovídali, předali dárky a šli na oběd do školní jídelny.

Náš společný čas byl v dalších dnech naplněn různými hrami, tvořením, plněním společných úkolů, překládáním a vysvětlováním různých slov ze slovenského a českého jazyka, výletem na bratislavský hrad, nakupováním suvenýrů, noční stezkou odvahy. Vše probíhalo v příjemné a klidné atmosféře. Děti se do všech aktivit společně zapojily, jako by se znaly dávno a nebyl mezi nimi žádný jazykový rozdíl. Společně jsme ve škole i přespávali.

Závěrečné rozloučení bylo protknuto přáním a plány znovu se setkat. 
Bratislavští druháci jsou zváni k nám do školy, kde jim s velkou chutí poskytneme zázemí, stejně tak, jako bylo poskytnuto nám. 
Naším společným cílem je v našem přátelství pokračovat i nadále.

Veronika Čiháková, 
tř. uč. 2. A

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 172x
 
KontaktZákladní škola Strž Dvůr Králové n. L.

E. Krásnohorské 2919
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 499 321 042
E-mail: zsstrz@zsstrz.cz
Web: www.zsstrz.cz

ID Datové schránky:
q9bdy2g


 

10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
04.04.2024 - Výluka traťové koleje je hlášena v úseku Jaroměř - Starkoč - Červený Kostelec ve dnech 12. dubna - 11. května 2024.
06.12.2023 - Důvodem mohutného výpadku dodávky elektřiny v úterý 5. prosince byla technická závada v rozvodně Neznášov (mezi Habřinou a Rožnovem na Jaroměřsku), konkrétně zkrat na podpěře. Výpadek byl hlášen od Nové Paky až po Jaroměř. Zdroj: ČEPS.

Kalendář akcí