Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Naše cesta do Bratislavy do školy pro nadané děti

Redakce, / 16.05.2024, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Koncem dubna se naše třída 2. A vypravila za druháky do bratislavské školy CENADA, což je soukromá základní škola pro nadané děti.

FOTOGALERIE - Naše cesta do BratislavyDo Bratislavy jsme cestovali vlakem. Cesta pro nás byla příjemná a kupodivu i rychle ubíhající. 
Ve škole jsme se nejprve pozdravili s paní ředitelkou a paní zástupkyní. Naše kroky pak hned směřovali do 2. A , kde nás čekali druháci se svojí paní učitelkou. Do této chvíle se děti znaly pouze z fotografií, a teď se konečně viděly a pozdravily naživo. Představili jsme se, popovídali, předali dárky a šli na oběd do školní jídelny.

Náš společný čas byl v dalších dnech naplněn různými hrami, tvořením, plněním společných úkolů, překládáním a vysvětlováním různých slov ze slovenského a českého jazyka, výletem na bratislavský hrad, nakupováním suvenýrů, noční stezkou odvahy. Vše probíhalo v příjemné a klidné atmosféře. Děti se do všech aktivit společně zapojily, jako by se znaly dávno a nebyl mezi nimi žádný jazykový rozdíl. Společně jsme ve škole i přespávali.

Závěrečné rozloučení bylo protknuto přáním a plány znovu se setkat. 
Bratislavští druháci jsou zváni k nám do školy, kde jim s velkou chutí poskytneme zázemí, stejně tak, jako bylo poskytnuto nám. 
Naším společným cílem je v našem přátelství pokračovat i nadále.

Veronika Čiháková, 
tř. uč. 2. A

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 194x