Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Novinky z DofE na ZŠ Strž

Redakce, / 23.01.2023, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Přestože si britská královská rodina v minulém roce prošla velkou změnou a na trůnu vystřídal královnu Alžbětu II. její syn Karel III., odkaz Karlova otce prince Philipa, vévody z Edinburghu, stále přetrvává i v naší zemi.
Jako průkopník neformálního vzdělávání a zážitkové pedagogiky založil program, který podporuje seberozvoj mladých lidí. Mezinárodní cena vévody z Edinburghu je již čtvrtým rokem dostupná i žákům naší školy. 
V letošním školním roce se ke třem účastníkům z osmé třídy přidali noví zájemci z řad sedmáků. Velmi nás překvapili svým nadšením pro nejrůznější volnočasové aktivity i dobrovolnictví, které je součástí programu. 
Své znalosti a dovednosti rozvíjí v cizích jazycích, výtvarné výchově a sportu. Ve volném čase se rozhodli trávit čas se seniory v domově pro seniory, kam pravidelně po vzájemné domluvě docházejí. 

Věřím, že takové aktivity mají pro dnešní mládež smysl, podporují samostatnost a kreativitu dospívajících, pomáhají zapojit se do komunitního života, zvyšují zdravé sebevědomí a zlepšují fyzickou kondici. 

Na stránkách www.dofe.cz mohou děti i rodiče získat veškeré informace o tom, jak se do programu přihlásit. 

Rádi bychom v řadách „Dofáků“ přivítali více nových zájemců o mezinárodní certifikát, který úspěšní absolventi získají.

Mgr. Gabriela Geislerová
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 95x