Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Novinky z DofE na ZŠ Strž

Redakce, / 23.01.2023, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Přestože si britská královská rodina v minulém roce prošla velkou změnou a na trůnu vystřídal královnu Alžbětu II. její syn Karel III., odkaz Karlova otce prince Philipa, vévody z Edinburghu, stále přetrvává i v naší zemi.
Jako průkopník neformálního vzdělávání a zážitkové pedagogiky založil program, který podporuje seberozvoj mladých lidí. Mezinárodní cena vévody z Edinburghu je již čtvrtým rokem dostupná i žákům naší školy. 
V letošním školním roce se ke třem účastníkům z osmé třídy přidali noví zájemci z řad sedmáků. Velmi nás překvapili svým nadšením pro nejrůznější volnočasové aktivity i dobrovolnictví, které je součástí programu. 
Své znalosti a dovednosti rozvíjí v cizích jazycích, výtvarné výchově a sportu. Ve volném čase se rozhodli trávit čas se seniory v domově pro seniory, kam pravidelně po vzájemné domluvě docházejí. 

Věřím, že takové aktivity mají pro dnešní mládež smysl, podporují samostatnost a kreativitu dospívajících, pomáhají zapojit se do komunitního života, zvyšují zdravé sebevědomí a zlepšují fyzickou kondici. 

Na stránkách www.dofe.cz mohou děti i rodiče získat veškeré informace o tom, jak se do programu přihlásit. 

Rádi bychom v řadách „Dofáků“ přivítali více nových zájemců o mezinárodní certifikát, který úspěšní absolventi získají.

Mgr. Gabriela Geislerová
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 87x
 
KontaktZákladní škola Strž Dvůr Králové n. L.

E. Krásnohorské 2919
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 499 321 042
E-mail: zsstrz@zsstrz.cz
Web: www.zsstrz.cz

ID Datové schránky:
q9bdy2g


 

10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
04.04.2024 - Výluka traťové koleje je hlášena v úseku Jaroměř - Starkoč - Červený Kostelec ve dnech 12. dubna - 11. května 2024.
06.12.2023 - Důvodem mohutného výpadku dodávky elektřiny v úterý 5. prosince byla technická závada v rozvodně Neznášov (mezi Habřinou a Rožnovem na Jaroměřsku), konkrétně zkrat na podpěře. Výpadek byl hlášen od Nové Paky až po Jaroměř. Zdroj: ČEPS.

Kalendář akcí