Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Velikonoční stůl plný ozdob i pokrmů v ZŠ Strž

Redakce, / 11.04.2023, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Ve středu 5. dubna 2023 dopoledne se na naší škole uskutečnila akce nazvaná Velikonoční stůl.

FOTOGALERIE - Velikonoční stůl

Během prvních dvou vyučovacích hodin žáci jednotlivých tříd předvedli svou kreativitu při výzdobě třídě přiděleného stolu tradičními velikonočními předměty a pokrmy. 

K vidění a k ochutnání bylo množství jidášů, zajíčků, mazanců, beránků rozličných tvarů a velikostí, stejně jako nádivek, šneků, chlebíčků aj., které byli vkusně doplněny jarními květy narcisů a větvičkami zlatého deště, kočiček, vrby. 

Stejně tak bylo k vidění množství kuřátek, slepiček, zajíčků a vajíček i kraslic v různém provedení. Nechyběly květináče s travičkou, pomlázky, řehtačky…. Do kulturní akce se svou pro nás netradiční kuchyní také zapojili i naši ukrajinští spolužáci. 

Pro veškerou bohatost a různorodost jednotlivých stolů bylo pro porotu neskutečně těžké stanovit vítěze, a tak nakonec byli všichni zúčastnění ohodnoceni diplomem a drobnou sladkostí. 

Svátky jara jsou krásné svými novými začátky, barvami a chutěmi, a to vše se odrazilo i v této velikonoční aktivitě, která nás všechny potěšila svou rozmanitostí. Všem zúčastněným, ale i těm, kteří se podíleli z domovů, včetně rodičů žáků, děkujeme za spolupráci a přejeme krásné Velikonoce!

Mgr. Lucie Kučerová
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 194x