Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Začátek roku ve škole v Žirči

Redakce / 15.09.2020, Žireč, zsstrz.kralovedvorsko.cz
V  naší malé jednotřídní škole v  Žirči zasedlo do lavic pro nový školní rok 2020/2021 celkem 10 dětí: 2 třeťandy, 4 druháci a nově také 4 prvňáci. Poměr dívek a chlapců je pro letošní rok 6:4 ve prospěch děvčat. P
První týden byl ve znamení poznávání nejen nových spolužáků, prostředí školy, ale také jejího okolí. Díky krásnému slunečnému počasí prvních zářijových dnů jsme s  dětmi prošli a prozkoumali blízké i široké okolí, učili se dopravní značky a jak správně přecházet silnici po přechodu. Zašli jsme si také na nanuka do cukrárny. 
Díky poklidnému přípravnému týdnu mohla v  pondělí 7. září začít pozvolna samotná výuka. O to, aby bylo pro děti vyučování poutavé a zajímavé, se stará paní učitelka Hylmarová. 
Do družiny má paní vychovatelka Tomancová Eflerová na celý podzim připravených spoustu aktivit a her nejen na ven, ale i pro případ nevlídného počasí.
Paní Blažková povede při ranní družině tvořivou dílničku, kde budou mít děti možnost si každý týden něco vyrobit, vytvořit nebo se kreativně projevit. 
Koncem října, jak je již poslední roky zvykem, je v  přípravě dvoudenní akce na oslavu svátku Halloween. Tuto akci plnou zábavy, her a úkolů s trochou tajemna, spojenou se spaním ve škole si děti, stejně jako všechny tři paní učitelky, velmi oblíbily. Letos se máme opět na co těšit. Třeba se na nás zase přijde podívat bílá paní nebo jiné strašidýlko …

Přejeme všem žáčkům, paním učitelkám i všem ostatním úspěšný školní rok 2020/2021 a rodičům mnoho trpělivosti.

Martina Tomancová Eflerová
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 254x