Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Zprávičky z naší školičky v Žirči

Redakce / 22.06.2020, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Pestrý program, plný školních i mimoškolních aktivit, který připravily a naplánovaly paní učitelky od začátku března pro žirečské školáčky, nebylo možné z  důvodu nastalé situace v  letošním školním roce dle plánu absolvovat.
Od 11. března, kdy byly školy uzavřeny, probíhalo vyučování prostřednictvím zasílaných týdenních plánů, dle jednotlivých předmětů. 
Snažily jsme se rodičům přiblížit učivo a metodicky je správně vést. Na telefonu jsme byly připraveny kdykoliv pomoci. Tato velmi obtížná situace, jak pro pedagogy, tak především pro rodiče, nás donutila hledat jiné formy vyučování. 
V květnu se nám podařilo zprovoznit on-line výuku. Díky tomu nezůstávala celá práce jen na rodičích. Společně jsme se třikrát v týdnu scházeli u počítačů. Děti měly velkou radost, že se opět vidí se spolužáky a mohou si sdělit své dojmy a zážitky z této výjimečné doby. Tento způsob vyučování se velmi osvědčil a budeme v něm nadále pokračovat, a to při absenci žáka ve vyučování.

Od konce května už většina žirečských žáčků zasedá pravidelně ve svých lavicích. Musíme sice dodržovat daná hygienická pravidla, ale to nám nevadí. Všichni jsme šťastni, že můžeme pracovat opět společně. Teď nás čeká posledních čtrnáct dnů ve škole. Hravou formou budeme procvičovat veškeré nabyté znalosti. K dispozici máme interaktivní tabuli a díky ní můžeme sledovat různé dokumentární a naučné programy. Na závěr bych ráda za nás všechny ze školy v  Žirči poděkovala všem rodičům za spolupráci, popřála všem hodně zdraví, pevné nervy a hlavně pozitivní mysl a úsměv na rtech. Pomalu se blíží prázdniny a my se budeme v září moc těšit, u nás v  Žirči ve škole, na viděnu i s novými prvňáčky. 
Moc se na vás těšíme.  

Mgr. Olga Hylmarová, Martina Tomancová Eflerová
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 254x