Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

ZŠ Strž a nový program Erasmus +

Redakce, / 1.10.2018, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Ve stávajícím a následujícím školním roce bude ZŠ Strž ve Dvoře Králové n. L. vedle základního vzdělávání svých žáků plnit novým grantem "Historické a kulturní dědictví prostřednictvím umění" i nadstavbou část vzdělávání. Žáci se budou seznamovat se starými výtvarnými díly ze 6 oblastí – krajina, architektura, rodinný portrét, zaměstnání, doprava a móda.
 

FOTOGALERIE - ZŠ Strž a nový program Erasmus +

K nim budou pořizovat soudobé fotografie a posuzovat změny. Součástí projektu je také hledání historických událostí doby, ve které obrazy vznikaly. Vše bude vypracováváno v českém a anglickém jazyce.
V minulém týdnu navštívili učitelé z partnerské portugalské a polské školy naši školu. Seznámili se s jejím chodem, upřesnili si časový harmonogram a jednotlivé výstupy projektu. V závěru proběhl on-line chat s portugalskou školou. Po chvilce společné konverzace žáci ztratili ostych a komunikace uběhla tak rychle, že si nikdo ani neuvědomil konec vyučovací hodiny.
Starosta města, Ing. Jan Jarolím, pozval zástupce zapojených škol na krátkou návštěvu na radnici. Vzájemně si vyměnili informace o městech Santa Maria de Feira v Portugalsku a Swidniku v Polsku, odkud naši hosté pocházejí.
Prvním úkolem projektu je vymyslet a namalovat logo programu. Konečné logo bude vybráno z vítězných návrhů partnerských škol.

Program je financován z prostředků EU. 

Ing. Alena Čiháková
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 731x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět