Vyhledej
Královédvorsko > ZOO a Safari

Eliška se loučila se Dvorem Králové. Chystá se na odlet

Redakce, / 2.10.2015, Dvůr Králové nad Labem
Kmotr vypravil kmotřenku na cestu. Populární herec Josef Dvořák, kterého si diváci pamatují třeba ze seriálů Rozpaky kuchaře Svatopluka nebo Návštěvníci, v sobotu ze dřevěné lávky symbolicky vyslal na dalekou cestu Elišku.
 

Samici nosorožce dvourohého na světový den nosorožců měli návštěvníci možnost v zoologické zahradě zahlédnout úplně naposledy.

V nejbližších dnech totiž začne s ošetřovateli trénovat pobyt v přepravní bedně na náročný transport do africké Tanzanie. Přesune se tedy do části zahrady, do níž veřejnost nemá přístup.

Další životní etapu bude následně trávit v tamním národním parku Mkomazi, kam by měla odcestovat během následujících měsíců.

Návštěvníci zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem se od jejího ředitele Přemysla Rabase dozvěděli zajímavé informace o africkém parku. Během slavnostního odpoledne měli také možnost zúčastnit se soutěže.

Královédvorská zoologická zahrada má přitom v africké Tanzanii už tři odchované nosorožce. V minulých letech sem totiž převezla trojici Jamie, Jabu a Deborah, přičemž posledně jmenovaná se pod otevřeným nebem už v letech 2011 a 2014 těšila z narození potomků.

Autor: Jaroslav Pich

Zdroj: http://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/eliska-se-loucila-se-dvorem-kra...

 

Související články
Soutěžte o zážitky v ZOO Dvůr Králové u příležitosti 70. výročí jejího založení. Jen do 9. května.
ZOO Dvůr Králové má o jednoho nosorožce méně. Eliška se stěhuje do Afriky

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 28x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí