Vyhledej
Královédvorsko > ZOO a Safari

V Safari Parku Dvůr Králové byla zprovozněna veřejná dobíjecí stanice ČEZ pro elektromobily

anonymně / 15.06.2018, Dvůr Králové nad Labem
Na parkovišti dvorského safari parku byly ve čtvrtek 14. června slavnostně uvedeny do provozu dvě dobíjecí stanice pro elektrická auta. Dvorská zahrada tak spolu se svým hlavním partnerem ČEZ přispívá k využívání elektromobilů místo klasických aut. V rámci podpory tohoto typu dopravy umožňuje dvorský safari park navíc majitelům elektromobilů vyrazit na safari za zvýhodněnou cenu.
 

Dobíjecí stanice najdou návštěvníci na parkovišti poblíž Safari Kempu, které leží hned vedle centrálního parkoviště zahrady. V provozu jsou 24 hodin denně. Elektromobily tam doplní většinu kapacity baterií za 2-3 hodiny. Doposud byla nejbližší dobíjecí stanice v Trutnově nebo Vrchlabí. Směrem na Prahu byla nejbližší v Hradci Králové. Seznam dobíjecích stanic v ČR je zde

Safari park společně s automobilkou Nissan představily již před rokem, 17. července 2017, projekt s názvem e-Safari, který má podpořit využívání elektromobilů místo klasických aut. Návštěvníci tak měli v roce 2017 možnost zapůjčit si v zoo elektromobil Nissan Leaf a projet s ním safari. Délka projížďky byla cca 50 minut. Letos však trvá již pouze nabídka, že pokud návštěvníci dorazí ve vlastním elektroautě, mohou se po Safari projet za poloviční vstupné (98 Kč).

„Zřízení dobíjecí stanice a tím podpora elektomobility je logickým pokračováním našeho partnerství. Rozvoj šetrnějšího způsobu dopravy považujeme za krok správným směrem, který navíc podpoříme tím, že všem návštěvníkům, jež k nám dorazí elektromobilem, poskytneme poloviční slevu na vjezd do safari. Velmi si vážíme dlouhodobé spolupráce se společností ČEZ,“ říká ředitel safari parku Přemysl Rabas.

Možná se ve východních Čechách brzy dočkáme další dobíjecí stanice. Jak konstatoval Kamil Čermák, generální ředitel společnosti ČEZ ESCO, Safari park Dvůr Králové je jako jedno z nejnavštěvovanějších míst v regionu logicky lokalitou, kde elektromobilisté mají mít možnost veřejného dobíjení. "Věřím, že ve východočeském regionu brzy zprovozníme stanice také v dalších podobně frekventovaných místech,“ doplnil. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj a foto: www.safaripark.cz

 

Související články
Safari Park Dvůr Králové ovládl vyhlašování cen za nejlepší odchovy roku 2017
Safari Park Dvůr Králové představil po 2 letech novou emisi vlastních známek
Začal dvouměsíční Africký festival v královédvorské zoo. Svoji show předvedli akrobaté ze Rwandy
Měsíc staré mládě damana skalního patří mezi nejmenší příbuzné slonů. Leze po skalách díky lepkavému sekretu v chodidlech
Děti z dvorské školky vypěstovaly zeleninu nejen pro šimpanze
Den otevřených dveří v Safari pivovaru a Safari Park Resortu ve Dvoře Králové (7. října 2018)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 417x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí