Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Turistika > ZOO a Safari

Vybírejte nejoblíbenější mládě královédvorské zoo za rok 2016

Redakce / 28.12.2016, Královédvorsko
Velmi těžký úkol mají do 3. ledna 20:00 hod. roku 2017 všichni fanoušci královédvorské zoo: ze 16 navržených mláďat mají vybrat jedno, které se stalo v roce 2016 jejich nejoblíbenější. Hlasování probíhá pouze na facebookovém profilu královédvorské zoo a vylosování budou 3 výherci.
 

Ačkoliv hlasování probíhá jen u 16 letošních mláďat, letos se v královédvorské zoo narodilo téměř 630 zvířat ve více než 107 druzích. Jako první přišla na svět samička zebry Böhmovy Dasha, a to ráno 2. ledna, zatímco posledním přírůstkem jsou zatím ptáčata pelikánů. Zoo navíc letos přivítala hned tři mláďata nosorožců černých a podařilo se jí i několik prvoodchovů. Poprvé tu tak můžete obdivovat mládě kočkodana bělonosého, štětkouna afrického nebo drila černolícího. Všechna vyjmenovaná mláďata jsou nominována na titul nejoblíbenější mládě roku 2016. Dále k nim patří mláďata lemurů, žirafy, surikat, gazel, dikobrazů, pštrosů, zmije rohaté, buvola a ženetky tečkované.

Hlasování probíhá na fcb profilu královédvorské zoo, kde "lajknutím" fotografie, která vás nejvíce zaujala, se dostáváte do slosování - ovšem jen jednou. Ze všech hlasujících uživatelů se vylosují tři výherci, z nichž každý obdrží jeden výtisk knihy Atlas živočichů - 1000 živočichů střední Evropy. Vyhlášení výsledků ankety a vylosovaných výherců proběhne nejpozději 6. ledna 2017.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: ZOO Dvůr Králové, a.s.

Foto: fcb profil ZOO Dvůr Králové

 

Související články
Africké safari Josefa Vágnera se stalo kulturní památkou, v královédvorské zoo oslavují zápis již třetí památky do seznamu Ministerstva kultury
Královédvorská zoo zve na vánoční atmosféru se 150 ozdobenými stromky. Pokladny se v zoo na vánoce zavírají ve 14 hod.
V ZOO Dvůr Králové se radují ze 7 mláďat mimořádně ohrožených psů hyenových

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1307x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí