Vyhledej
Královédvorsko > Architektura

Město Dvůr Králové nad Labem vypsalo architektonickou soutěž na revitalizaci rozsáhlého brownfieldu v samotném centru města

Redakce / 26.03.2021, Aktualizováno
EDIT: Kvůli technickým problémům při zveřejnění bude architektonická soutěž na revitalizaci areálu bývalé Mayerovy továrny vypsána znovu ... Lhůta pro podání soutěžních návrhů je od 17. března do 13. července 2021 (11:30 hod). Architektonická soutěž je vypsána jako jednokolová. Předmětem je zpracování architektonického návrhu na řešení rekonstrukce areálu bývalé Mayerovy továrny ve Dvoře Králové nad Labem (areál bývalého Strojtexu), který se nachází na náměstí Republiky v městské památkové zóně.

FOTOGALERIE - Dvůr Králové nad Labem vypsal architektonickou soutěž na revitalizaci rozsáhkého brownfieldu v samotném centru městaDvůr Králové nad Labem – Rada města Dvůr Králové nad Labem na své schůzi 24. března 2021 rozhodla o opětovném vypsání architektonické soutěže na revitalizaci areálu bývalé Mayerovy továrny, který se nachází v centru na náměstí Republiky. Vinou technických problémů došlo k uveřejnění soutěže ve Věstníku veřejných zakázek o jeden den později než na profilu zadavatele. „Vzhledem k tomu, že neexistuje judikát, jak při této situaci postupovat, celou věc jsme konzultovali na ministerstvu pro místní rozvoj, kde nám doporučili, aby rada města vypsanou soutěž zrušila a opětovně vypsala,“ uvedl starosta Jan Jarolím a dodal: „Jedná se o finančně velice náročnou zakázku a nám záleží na tom, aby vše proběhlo podle pravidel a během soutěže nebyla zpochybněna její regulérnost. Navíc je celá soutěž teprve na začátku, takže ani městu, ani potencionálním účastníkům soutěže nevznikla žádná škoda.“ V tuto chvíli je tak architektonická soutěž stažena z profilu zadavatele, tedy města Dvůr Králové nad Labem, a nová soutěž bude zde obratem zveřejněna poté, co bude nově vypsaná soutěž publikována ve Věstníku veřejných zakázek.
Miroslava Kameníková, tisková mluvčíAreál však není zapsán na seznamu nemovitých kulturních památek ČR. Návrh by se měl stát jedním z podkladů k zadání zakázky na zpracování navazujících výkonových fází projekčních prací, dohledu nad jejich provedením a uvedením předmětné stavby do užívání. Návrh by měl architektonicky, výtvarně a provozními vazbami zapojit areál do historického centra města a otevřít ho široké veřejnosti z řad obyvatel města i jeho návštěvníků. Návrh by měl respektovat ekonomické možnosti zadavatele. Zadavatel uvádí, že výše investičních nákladů stavby (rekonstrukce areálu bývalé Mayerovy továrny) činí 280 mil. Kč bez DPH (bez nákladů na záchranný archeologický výzkum). Prohlídka soutěžního místa se uskuteční 7. dubna 2021.

Předpokládané ceny a odměny pro nejlepší návrhy

Celková částka na ceny, odměny a náhrady výloh v soutěži se stanovuje ve výši 2.500.000 Kč. 
  • První cena se stanovuje ve výši 1.000.000 Kč; 
  • Druhá cena se stanovuje ve výši 700.000 Kč;
  • Třetí cena se stanovuje ve výši 400.000 Kč; 
  • Pro návrhy neoceněné, které však přinesly pozoruhodné dílčí podněty a řešení, se stanovuje souhrnná částka na odměny ve výši 400.000 Kč. 


Zadavatel

Město Dvůr Králové nad Labem
Náměstí T. G. Masaryka čp. 38, 544 17 Dvůr Králové nad Labem
IČO:00277819

Organizátor

město Dvůr Králové nad Labem

Zpracovatel soutěžních podmínek

Městský úřad Dvůr Králové nad Labem, odbor rozvoje, investic a správy majetku (RISM)

Datum zahájení soutěže:  17.03.2021

Datum odevzdání soutěžních návrhů: 13.07.2021 11:30 hod.

Vyhlášení soutěže včetně podkladů soutěžních podmínek na profilu zadavatele


zdroj: Město Dvůr Králové nad Labem
fotografie: zadávací dokumentace

Související články
Složka Matouš Spilka - obchodní ředitel fimy Brickbay SE, která chce stavět bytový dům na Berlínku
Město vypsalo výběrové řízení na městského architekta. Nastoupit by měl v listopadu
Královéhradecký kraj bude více využívat architektonické soutěže u svých investic
Vaše komentáře
Bazén, 3.04.2021 18:46, Reagovat
Zajímavé, do jakých investic se naše město pouští. Spořitelna, Majerova továrna. Jaký z toho bude pro město zjisk, nebo co to přinese občanům? Nebo se město chová jako mecenáš? Dlouho době si velká část občanů přeje krytý bazén. Ve městě není velký taneční sál.
20.03.2021 19:53, Reagovat
Konečně BAZÉN !
Porodnice, 19.03.2021 21:13, Reagovat
Ideální by byla třeba porodnice ta je dosti dulezita, či zařízení pro postižené lidi s rehabilicema atd

Přečteno 5301x
 
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.
04.04.2024 - Výluka traťové koleje je hlášena v úseku Jaroměř - Starkoč - Červený Kostelec ve dnech 12. dubna - 11. května 2024.
01.03.2024 - Kvůli zbořenému mostku je uzavřená silnice 3008 mezi obcemi Úhlejov a Třebihošt. Uzavírka bude z důvodu opravy trvat minimálně do 15. dubna 2024.

Volná pracovní místa

Kuchař/ka (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Fyzioeterapeut/ka (Domov důchodců)

Asistent pedagoga (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí