Vyhledej
Královédvorsko > Architektura > stavby

Vedení města Dvůr Králové má nápad: volnočasový prostor u křižovatky

Redakce / 6.01.2017, Dvůr Králové nad Labem
S nápadem, jak oživit veřejné prostranství, které vznikne po dokončení demolice domu čp. 587 ve Vrchlického ulici, přišlo vedení města Dvůr Králové nad Labem. Vyrůst by zde mohla například horolezecká stěna určená pro širokou veřejnost. Demolice příslušných objektů by měla být dokončena na začátku tohoto roku.
 

Vizualici (napravo) vypracovali Ing. Hynek Stiehl a Ing. arch. Kateřina Stiehlová. O tom, proč by město mělo mít městského architekta, s kterým se podobné projekty konzultují v rámci celkového rozvoje města, jsme napsali zde.

Místostarosta Jan Helbich nápad obhajuje tím, že se tak využije část volného parteru, který vznikne po zboření objektu čp. 587 ve Vrchlického ulici. Dle něj by zde vzniknout např. místo k setkávání, hudebním produkcím atd., protože je škoda nechat tuto plochu volnou. Současně ale nezapomíná na nutnost realizace dělicí plotové stěny a zateplení stávajících budov. 

V rozpočtu města Dvůr Králové nad Labem na rok 2017 vyčleněna částka na projektovou dokumentaci tohoto nápadu ve výši 150 tisíc Kč a vedení bude hledat vhodný dotační titul. Stejně vedení města postupuje také u nápadu komunitního centra v areálu městského muzea, kde je na projektovou dokumentaci v rozpočtu vyčleněno 740 tisíc Kč.

Po demolici objektů v Nedbalově ulici se plánuje rekonstrukce křižovatky ulic Vrchlického a Nedbalova, kde je požádáno o vydání územního rozhodnutí. Dojde tak k otevření a zpřehlednění místa a rekonstrukci příjezdu do nemocnice. Součástí celého záměru je také propojení stávajícího chodníku mezi mostem v Nedbalově ulici a chodníku podél budovy TMW, jehož realizace se nabízí v době rekonstrukce křižovatky. Již je projednaná a schválená studie, jejíž součástí je úprava polohy přechodu pro chodce a autobusové zastávky tak, aby byla zajištěna bezbariérovost a lépe definován vjezd na parkoviště společnosti TMW. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: www.mudk.cz


 

Související články
Proč by mělo mít město městského architekta? Aby se nevyhazovaly miliony oknem!
Studenti fakulty architektury VUT Brno budou navrhovat vlakový a autobusový terminál ve Dvoře Králové nad Labem
Prosincové zastupitelstvo přineslo nové informace ohledně plánů nejen do roku 2017
Veřejné projednávání - komunitní centrum v areálu městského muzea

 
Vaše komentáře
Nápad, 7.01.2017 20:44, Reagovat
Dobrý den,je to dobrý nápad tam udělat horolezeckou stěnu.Ale radši bych tam vybudoval Umělku na fotbal,tady ve Dvoře b y byla potřeba.
 
 
Přečteno 2942x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí