Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > divadlo

Královédvorští divadelníci hráli opět na Pecce

Redakce / 16.05.2019, Dvůr Králové nad Labem
Sobota 11. května 2019 na hradě Pecka byla výjimečná, neboť tam celý den probíhaly prohlídky formou živých obrazů z časů renesance.
 

FOTOGALERIE - Královédvorští divadelníci na Pecce

Kdo hrad Pecka navštívil, mohl se setkat s nejslavnějším majitelem Kryštofem Harantem z Polžic a Bezdružic a jeho paní Annou Saloménou. U poháru vína si o hradním pánovi vyprávěli jeho současníci hvězdář Tycho Brahe a malíř proslavený portréty složenými z ovoce a zeleniny Giuseppe Arcimboldo. Kdo se rád bojí, určitě si užil kata a drába v mučírně. Děti s očima navrch hlavy vyslechly pověsti o Pecce od čarodějnice a čertů. Hudebníci skvěle zahráli dobovou hudbu. 

Celkem se na akci podílelo téměř 30 kostýmovaných postav. Akce byla naučná i zábavná.

Rád bych jako scénárista poděkoval všem účinkujícím za to, s jakou lehkostí a přirozeností hráli. Převaha účinkujících byla ze Dvora Králové nad Labem a okolí, na akci se v tom nejlepším světle předvedli i členové královédvorského divadelního spolku Žofie a studenti dvorského gymnázia. 

Mé velké poděkování míří samozřejmě k pořadatelům akce – kastelánu hradu Pecka Janu Murdychovi a Petře Hrdinové z Půjčovny kostýmů DKnL, která je autorkou nádherných dobových kostýmů, bez nichž by byla celá akce nemyslitelná.

Milí účinkující a pořadatelé, těším se na další spolupráci a jsem rád, že vás mohu počítat mezi své přátele. 

Díky.

Filip Pýcha
Foto: Petra Hrdinová
 

Související články
Tajemný Kuks 2017 - vzpomínka na akci spolu s fotogalerií
Když Harant ještě hlavu měl - obrazy ožily tentokráte na Pecce
Tajemný Kuks vrátil návštěvníky o tři století zpátky

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 733x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí