Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > festivaly

Festival THEATRUM KUKS 2018 (20.-26. srpna 2018)

Redakce / 12.08.2018, Aktualizováno , Kuks
THEATRUM KUKS je multižánrový festival pro všechny se zájmem o kvalitní kulturní zážitek – jak odborníky, tak laiky, kteří mají rádi živé a současné umění a nebojí se poznávat nové nebo objevovat aktuálnost něčeho, co může být považováno za staré a mrtvé. A objevovat může doslova celá rodina - včetně dětí.
 

FOTOGALERIE - Festival THEATRUM KUKS 2018

FOTOGALERIE - Theatrum Kuks 2018 - jednotlivé akce

Divadlo, koncerty, operu, tanec, pohybovou performance, výtvarné umění, dva workshopy, program pro děti, divadelní výlet do Adršpašských skal či vodácký výlet po Labi – to vám nabídne sedmnáctý ročník festivalu barokního a barokem inspirovaného umění THEATRUM KUKS od 20. do 26. srpna v kulisách perly českého baroka - obce Kuks.

Plavba po Labi trochu jinak

Nejen pro dvoráky může být hodně zajímavá čtvrteční program, kdy si mohou sjet jim dobře známé Labe, ovšem zcela v jiném pojetí:
Divadelně-hudebně-vodácký výlet vol. 2 „Jedu Labe!“. Tento program vznikl ve spolupráci s organizací „Jedu Labe“, která zpřístupňuje vodákům řeku Labe ze Dvora Králové nad Labem až do Kuksu. Krátké video z plavby jsme pro vás natočili již dříve, v tomto dni však bude jízda obohacena o další program. Ve Dvoře Králové nad Labem nastoupíte do kánoí či raftů a sjedete Labe s několika zastávkami až do Kuksu.
Celovýletní vstupné za jednotnou cenu 350 Kč  (v ceně je jízda lodí ze Dvora Králové až do Kuksu, dvě divadelní představení a jeden koncert). Vstupenky lze zakoupit i samostatně na jednotlivé akce.

Program pro děti - Theatříčkum kuksíček - bude zejména o víkendu!
Žánrově široce rozkročený program uspokojí jak znalce baroka, tak úplné laiky, ale i rodiny s dětmi, pro které festival připravil speciální sobotní program. Na festivalu vystoupí například Iva Bittová, Jiří Stivín, Ensemble Damian, Geisslers Hofcomoedianten a další.


Celý program -> theatrum-kuks.cz/program-2018 °


sledujte 

Baroko má mnoho společného s dneškem a i po 300 letech dokáže zaujmout, překvapit či pobavit.


 

Související články
Kuks přišel nejméně o tři prameny. Vodní zdroj zřejmě poškodil příliš hluboký vrt u domu
Do Kuksu na levandulovou zmrzlinu, limonádu i za dětským hřištěm provoněným levandulí
Seznam akcí na víkend 24. - 26. 8. 2018
Seznam akcí na víkend 24. - 26. 8. 2018 v Jaroměři a okolí
Seznam akcí na víkend 24. - 26. 8. 2018 ve Dvoře Králové a okolí
Bylinková zahrada v Kuksu zažila večerní divadlo i zahradní slavnost. Theatrum Kuks byl zahájen

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 659x
 
 
 
Zpět
30.11.2018 - Od 22. prosince 2018 do 1. ledna 2019 budou uzavřeny odběrové místnosti na nové poliklinice ve Dvoře Králové. Odběr budou možné v nemocnici vždy do 10 hod.
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí