')
Vyhledej
Královédvorsko > Podnikání

Do Kuksu na levandulovou zmrzlinu, limonádu i za dětským hřištěm provoněným levandulí

Redakce / 20.07.2018, Kuks
U domku vedle Hospitalu Kuks, na cestě z vlakové zastávky Kuks kolem Hospitalu až do samotné obce, vyrostla na jaře novinka. Tvoří ji dřevěné hřiště, v létě pojízdní prodejna s výjimečnou zmrzlinou a levandulové políčko. Výhled z tohoto místa doslova bere dech - kromě střech hospitálu Kuks je zde vidět panorama Krkonoš. Pro vás to může být jeden z důvodů, proč si naplánovat do Kuksu výlet i s malými dětmi.
 

Za celým projektem stojí mladá maminka dvou dětí, která si toto místo oblíbila natolik, že by tam chtěla bydlet. Místo nazvala Lavender Kuks. Levandule tu je totiž nejen vidět na políčku, ale je i součástí nabízených pochoutek. 

Základem nabídky je řemeslné gelato (italsky zmrzlina), které je vyráběné profesionálkou, která svůj obor studovala v Itálii na univerzitě.

Podívejte se na videoreportáž:


Gelato se vyrábí z farmářského neodstředěného mléka a pak z ovoce, nebo oříšků, čokolády – bez použití stabilizátorů a jakékoliv chemie. Majitelé plánují mít ve stálé nabídce 8 příchutí gelata včetně levandulového. Součástí nabídky jsou i veganské sorbety, třeba oblíbené mango, malina, jahoda, citron, limetka... A kopečky se zde nabírají špachtlí, jako v Itálii - věřte, že takový kopeček ze špachtle se nedá velikostně srovnávat s klasickými českými pidikopečky.  

Kromě gelata se návštěvníci mohou těšit na espresso, cappuccino a různé další kávové speciality jako je kafe se zmrzlinou. Nechybí ani domácí limonády, které jsou dělané z levandule. Levandulové bude v nabídce také pivo a víno. 

A proč zrovna levandulové království? „Já mám levanduli už dlouho ráda a také se zde nabízí spojení s Kuksem - hned vedle nás je za zdí v zahradách Hospitalu bylinková zahrada. Levandule se sem zkrátka hodí a vhodně sousední zahradu doplňuje," vysvětlila „paní domu", která zmrzlinu osobně prodává. 

Zatímco většina rodičů si užívá chvilku odpočinku s kávou a zmrzlinou v ruce, děti řádí na dětském hřišti. Ačkoliv soukromé, jedná se o veřejně přístupné hřiště, které stojí na hranici s levandulovým políčkem. Majitelé vybírali jednotlivé části hřiště i na základě zkušeností se svými dětmi. Vědí, co je baví a co se jim líbí. To bylo základní kritérium. Dalším bylo zadání zakázky firmě, která má se stavbou dětských hřišť zkušenosti a zároveň je zárukou bezpečnosti jednotlivých prvků i samotné instalace.

Aktuální otvírací dobu a nabídku najdete zde, na Instagramu můžete Lavender Kuks sledovat zde.


Kateřina Sekyrková

FOTOGALERIE - Do Kuksu na levandulovou zmrzlinou, limonádou i za dětským hřištěm provoněným levandulí

 

Související články
Úniková hra Šporkova skrýš, to je nová atrakce v Kuksu
Festival THEATRUM KUKS 2018 (20.-26. srpna 2018)
Belfiato Quintet představí na festivalu Hudební léto Kuks hudbu klasicismu
15. ročník turistického pochodu Podzimním Královédvorskem slaví i 120 let turistiky ve Dvoře Králové (8. září 2018)
Hospitál Kuks otevírá své brány návštěvníkům již tento víkend (23. března 2019)
Související odkazy
Fcb Lavender Kuks
 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2663x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.

Volná pracovní místa
Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Technik PC a periférií (ZŠ Schulzovy sady)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí
1.03.2019 - 15.11.2019
Lovci perel - soutěž
1.09.2019 - 8.11.2019
Mít své místo
19.09.2019 10:00 - 17.10.2019 17:00
Zvíře není věc
1.10.2019 - 30.10.2019
Konzerva místo zpozdného