Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Absolutní vítěz Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka Karlovy Vary Robin Červinek zazpívá na koncertu KPH ve Dvoře Králové

Vít Havlíček / 12.02.2023
Ve čtvrtek 16. února zazpívá od 19:00 v Hankově domě na 479. koncertu letošní sezóny Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové vynikající barytonista Robin Červinek, který je nyní i přes své mladí členem operního studia Slovenského národního divadla. Na klavír ho doprovodí a sólově zahraje klavírista a profesor brněnské JAMU Jan Jiraský, který je uznávaným interpretem a pedagogem doma i v zahraničí.
V podání Robina Červinka uslyšíte 479. koncert KPH ve Dvoře Králové - plakátpísně a árie od předních autorů jako například A. Dvořáka (Cigánské melodie), B. Smetany (Čertova stěna), W. A. Mozarta (Figarova svatba) nebo G. Rossiniho (Lazebník sevillský). Sólový klavír rozezní Jan Jiraský v dílech F. Chopina (Nocturno cis moll, Balada g moll a Fantasie-Impromptu) a B. Smetany (klavírní cyklus Sny).

V rámci Kruhu přátel hudby se dává prostor mladým umělcům. Tím je v letošní sezóně Robin Červinek, který je absolvent magisterského studia na JAMU v Brně a od roku 2020 student Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Před třemi měsíci se stal absolutním vítězem 56. ročníku prestižní Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka Karlovy Vary. V roce 2021 se stal laureátem mezinárodní pěvecké soutěže Mikuláše Schneidera-Trnavského a zvítězil v soutěži Nadace Bohuslava Martinů, kde také získal tři zvláštní ceny.

Klavírista Jan Jiraský Klavírista Jan Jiraský studoval na JAMU v Brně v klavírní třídě prof. Aleny Vlasákové. Ve svých dvaceti letech natočil debutové smetanovské CD a byl pozván k recitálu v cyklu 100 let České filharmonie v pražském Rudolfinu. Později se stal hostem mezinárodních festivalů. Pod taktovkou desítek skvělých dirigentů provedl repertoár pětadvaceti klavírních koncertů, z nichž kritika nejvíce ocenila Mozarta, Hummela, Chopina, Dvořáka a Martinů. Nahrávky i živé koncerty vysílaly rozhlasové a televizní stanice BBC 3, MDR, RTS, B-4, Vltava, ČT2, Servus TV. V posledních letech pianista vystupoval v cyklech České filharmonie, Filharmonie Brno, ve velkém sále Szymanowského Akademie v Katovicích, Palais Meran v Grazu, Coselpalais v Drážďanech nebo v National Music Hall v Pekingu. Vede Katedru klavírní interpretace na JAMU v Brně, zasedá v porotách klavírních soutěží a dává master classes v Evropě a Číně.

Všichni jsou srdečně zváni. Více na www.hankuv-dum.cz.

Tuto Rossiniho árii z Lazebníka sevillského zazpívá Robin Červinek ve Dvoře Králové také:

Související články
55 let Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové nad Labem
Nevšední koncert kytarového dua Siempre Nuevo na koncertu Kruhu přátel hudby
Hobojistka z Versailles přiveze na koncert Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové unikátní nástroj
Michaela Hrabánková a Miroslav Sekera aneb Nevšední koncert Kruhu přátel hudby
Barytonista Robin Červinek a klavírista Jan Jiraský oslnili na koncertu KPH ve Dvoře Králové
Vaše komentáře

Přečteno 306x
 
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.
04.04.2024 - Výluka traťové koleje je hlášena v úseku Jaroměř - Starkoč - Červený Kostelec ve dnech 12. dubna - 11. května 2024.
01.03.2024 - Kvůli zbořenému mostku je uzavřená silnice 3008 mezi obcemi Úhlejov a Třebihošt. Uzavírka bude z důvodu opravy trvat minimálně do 15. dubna 2024.

Volná pracovní místa

Kuchař/ka (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Fyzioeterapeut/ka (Domov důchodců)

Asistent pedagoga (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí