Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Festival Hudební léto Kuks byl zahájen ve Dvoře Králové společným koncertem Filharmonie Hradec Králové a houslisty Ivana Ženatého

Redakce, / 25.06.2017, Dvůr Králové nad Labem
Nevšední zážitek jsme prožili na zahajovacím koncertě 8. ročníku festivalu Hudební léto Kuks, když v zaplněném kostele sv. Jana Křtitele ve Dvoře Králové n. L., v sobotu 24. června v podvečer zazněly připravené skladby ke 200. výročí nalezení Rukopisu královédvorského v podání více než čtyřiceti hudebníků Filharmonie Hradec Králové pod vedením dirigenta Vojtěcha Spurného. Spolu s nimi vystoupil také houslový virtuos Ivan Ženatý, považován odbornými kritiky i posluchači za nejvýznamnějšího českého houslistu současnosti.
 

V úvodu promluvil ředitel Filharmonie Hradec Králové v kostele sv. Jana Křtitele - Hudební léto Kuks - zahajovací koncert 24.6.2017festivalu Vít Havlíček, který po přivítání a stručném slovu o programu poděkoval všem partnerům festivalu, zejména ministerstvu kultury a městu Dvůr Králové za finanční podporu. Zástupkyní našeho města byla paní Alexandra Jiřičková. Vít Havlíček se zmínil též o dva roky připravované, ale dosud nezapočaté generální opravě varhan tohoto kostela i vloni poskytnutém finančním daru na tuto opravu od města Dvůr Králové.


Filharmonie Hradec Králové v kostele sv. Jana Křtitele - Hudební léto Kuks - zahajovací koncert 24.6.2017Poté již začal samotný koncert. Skladby byly vhodně vybrány s rukopisnou tématikou, zazněla Slavnostní předehra C dur Bedřicha Smetany, předehra k opeře Záboj od Josefa Leopolda Zvonaře, symfonická báseň Záboj, Slavoj a Luděk Zdeňka Fibicha a houslový koncert a moll Antonína Dvořáka. Jako přídavek na závěr pak sólista Ivan Ženatý zahrál první část z houslové sonáty g moll od Johana Sebastiana Bacha. Všechny tóny se krásně nesly tímto gotickým kostelem a utvářely jeden nádherný celek pro naše potěšení, což publikum ocenilo ovacemi vestoje. Děkujeme za tento zážitek.

Další koncerty tohoto festivalu se uskuteční v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu a máme se na co těšit.


FOTOGALERIE - Festival Hudební léto Kuks byl zahájen ve Dvoře Králové

 

Související články
Hudební léto Kuks – osmý ročník mezinárodního festivalu
Špičkový španělský kytarista Marco Socías vystoupí na festivalu Hudební léto Kuks
Koncert Hudebního léta Kuks ve španělském rytmu
Wihanovo kvarteto zavítá na festival Hudební léto Kuks
Wihanovo kvarteto se představilo v Kuksu
Rakouský tenorista Virgil Hartinger a Ensemble Inégal se představí na festivalu Hudební léto Kuks
Rakouský tenorista Virgil Hartinger navštívil festival Hudební léto Kuks
Festival Hudební léto Kuks uzavře trumpetista Marek Zvolánek a varhaník Pavel Svoboda
Závěrečný koncert festivalu Hudební léto Kuks perfektně zakončili Marek Zvolánek a Pavel Svoboda
Má vlast Bedřicha Smetany zahájí ve Dvoře Králové festival Hudební léto Kuks 2018
Hudební léto Kuks - devátý ročník mezinárodního festivalu začne Mou vlastí ve Dvoře Králové n. L.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 661x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí