Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Koncert pro lesní roh a varhany

Redakce / 8.08.2019
V sobotu 10. srpna 2019 od 17:00 hod. se v Husově sboru Církve československé husitské ve Dvoře Králové nad Labem rozezní lesní roh a místní varhany. Na nástroje zahrají Jakub Rojko a Miroslav Baklík. V jejich podání zazní osvědčené i méně známé skladby a lyrické melodie napříč staletími. Vstupné dobrovolné.
Program koncertu bude stylově Jakub Rojko a Miroslav Baklíkpestrý, posluchač se přenese od baroka až po současnost. Zazní skladby od tak významných hudebních skladatelů, jako jsou Johann Sebastian Bach, George Friedrich Händel či Antonio Vivaldi. Krom klasických skladatelů zazní i tvorba moderních autorů, jako např. známá Adiemus Karla Jenkinse. Skladba je určena pro sbor, zde zazní v úpravě pro varhany z pera Miroslava Baklíka.

Jakub Rojko a Miroslav Baklík jsou kolegové ze ZUŠ v Hostinném. Jejich spolupráce začala před dvěma lety. Pořádají koncerty k nejrůznějším příležitostem, např.  při oslavě „100. výročí od založení Československé republiky“ v Dolní Kalné. Vystoupili i na celorepublikové akci „Noc kostelů“ v děkanském kostele v Hostinném, kde rovněž hudebně doprovází liturgické obřady při významných církevních svátcích.


Související články
Varhany ve Dvoře Králové nad Labem
Prezentace nově pokřtěné knihy Varhany na Královédvorsku proběhne ve Dvoře Králové 9. června 2019
Vaše komentáře

Přečteno 911x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí