Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Koncert pro lesní roh a varhany

Redakce / 8.08.2019
V sobotu 10. srpna 2019 od 17:00 hod. se v Husově sboru Církve československé husitské ve Dvoře Králové nad Labem rozezní lesní roh a místní varhany. Na nástroje zahrají Jakub Rojko a Miroslav Baklík. V jejich podání zazní osvědčené i méně známé skladby a lyrické melodie napříč staletími. Vstupné dobrovolné.
 
Program koncertu bude stylově Jakub Rojko a Miroslav Baklíkpestrý, posluchač se přenese od baroka až po současnost. Zazní skladby od tak významných hudebních skladatelů, jako jsou Johann Sebastian Bach, George Friedrich Händel či Antonio Vivaldi. Krom klasických skladatelů zazní i tvorba moderních autorů, jako např. známá Adiemus Karla Jenkinse. Skladba je určena pro sbor, zde zazní v úpravě pro varhany z pera Miroslava Baklíka.

Jakub Rojko a Miroslav Baklík jsou kolegové ze ZUŠ v Hostinném. Jejich spolupráce začala před dvěma lety. Pořádají koncerty k nejrůznějším příležitostem, např.  při oslavě „100. výročí od založení Československé republiky“ v Dolní Kalné. Vystoupili i na celorepublikové akci „Noc kostelů“ v děkanském kostele v Hostinném, kde rovněž hudebně doprovází liturgické obřady při významných církevních svátcích.


 

Související články
Varhany ve Dvoře Králové nad Labem
Prezentace nově pokřtěné knihy Varhany na Královédvorsku proběhne ve Dvoře Králové 9. června 2019

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 722x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí