Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > sport

Veřejné bruslení ve Dvoře Králové není jen pro děti, školu bruslení organizují hned dva oddíly

Redakce / 26.11.2018, Dvůr Králové nad Labem
Zimní stadion ve Dvoře Králové nabízí možnost veřejného bruslení - a to nejen o víkendu, ale také ve všední dny dopoledne, kdy je ledová plocha většinou vyhrazena i pro školy. Samotnou školu bruslení nabízí jak místní hokejový klub pro děti ve formě hokejové základny, tak oddíl krasobruslení pro dospělé. Na dvorském zimáku se také brousí brusle - všechny podrobné informace najdete v článku.
 

Veřejné bruslení s hokejkami i bez nich


Technické služby města Dvůr Králové každý měsíc od září do března vypisují termíny veřejného bruslení - s hokejkami či bez nich. Pokud je bruslení vypsané bez hokejek (označeno jako VB), není zde dovoleno bruslit s hokejkami a pukem. Pro malé i velké hokejisty jsou vypsány speciální termíny (označeno jako VB hokej).
Veřejnosti jsou určeny ve všední dny také dopolední hodiny na zimním stadionu - v rozpisu jsou označeny jako Bruslení škol a veřejnosti
Vstupné: 30 Kč/dospělí, 20 Kč/děti.
Rozpis na daný měsíc je zveřejněn na našich portálech Kralovedvorsko.cz a ZvicinaTV.cz vždy v podobě banneru v pravém menu a také aktuálním článkem.
O vánočních svátcích se bude letos bruslit každý den kromě čtvrtka 27. prosince 2018.

Školy bruslení pro děti i dospělé


Dospělým (15+) jsou určeny lekce bruslení pod vedením lektorů z královédvorského oddílu krasobruslení  - jak začátečníkům, tak pokročilým. Kurz probíhá letos již od 30. září, ale nikdy není pozdě začít. Pro studenty je díky podpoře Královéhradeckého kraje a města Dvora Králové nad Labe zdarma, ostatní platí 1000 Kč/sezonu. Lekce se konají vždy v neděli v odpoledních či večerních hodinách (v aktualizované tabulce technických služeb označeno jako 15+). Předpokládaná poslední lekce je plánovaná na neděli 3. března 2019. Můžete se těšit na výuku základů bruslení a krasobruslení od členů našeho klubu, na základy interpretačního bruslení (včetně párového), na soutěže, Mikulášskou besídku a různé další akce s tímto spojené. Více informací najdete zde.

HC Rodos již opakovaně organizuje pro děti školu bruslení s názvem hokejová základna, která začala 1. lekcí v úterý 18.9.2018 od 15:00 hod. a koná se vždy v úterý od 15:00 hod a v sobotu od v sobotu od 9:45. Hokejová základna je letos poprvé zpoplatněna, a to částkou částkou 500 Kč na celou sezonu. Mezi povinné vybavení patří kromě bruslí také helma a rukavice. 

Broušení bruslí

Na zimním stadionu se nabízí broušení bruslí, a to v pondělí, úterý, čtvrtek, pátek vždy od 9:00 hod. do 11:00 hod. a v době veřejného bruslení.
Brusle je možno zanést k nabroušení na stadion kdykoliv je otevřeno a po dohodě si je vyzvednout. Broušení stojí 50 Kč/pár.


Pronájem ledové plochy


Ledovou plochu si však může každý také pronajmout - ať již fyzické či právnické osoby. Tuto možnost využívají zejména větší firmy, ale také například městský úřad pro své zaměstnance. V tomto ohledu se vypisují každý měsíc také last minute termíny za nižší ceny - již od 750 Kč.
Obsazenost ledové plochy ve Dvoře Králové v daném měsíci si můžete ověřit v aktualizované tabulce na každý měsíc, který je umístěná na webu Technických služeb - na stránce o zimnímu stadionu.
Kateřina Sekyrková
Zdroj: tsdvur.cz, krasodvur.cz


 

Související články
Krasobruslaři opět připravili skvělé představení na závěr sezóny
Hokejová mládež ve Dvoře Králové zahajuje další sezonu. Novinkou je škola bruslení pro školy a školky i širokou veřejnost. Zdarma.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1422x
 
 
 
Zpět
30.11.2018 - Od 22. prosince 2018 do 1. ledna 2019 budou uzavřeny odběrové místnosti na nové poliklinice ve Dvoře Králové. Odběr budou možné v nemocnici vždy do 10 hod.
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí