Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Rozkopané chodníky a ulice omezují řidiče i chodce ve městě

Redakce, Katsek / 29.10.2015
Již v úterý byla z důvodu opravy prasklé vodovodní přípojky omezena průjezdnost Tylovy ulice (kolem městské knihovny). Ve středu zůstalo místo zakonzervováno a dnes byla ulice do 10:30 zcela neprůjezdná. Stejně rychlá, ovšem plánovaná a nikde nehlášená byla v pondělí i uzavírka ulice Nový Vorlech kvůli pokládce nového povrchu vozovky.

FOTOGALERIE - Rozkopané chodníky a ulice omezují řidiče i chodce ve městě

Stavba bez projektu - Valová ulička

Neprůjezdná je již delší dobu i Valová ulička - týká se to jen cyklistů (a částečně i chodců - pokud nenosí holiny), neboť průjezd je již delší dobu zcela znemožněn díky umístěným květináčům a vjezd omezen dopravními značkami. Nyní je Valová ulička okupována stavebními stroji. Jak je na stránkách MěVAK uvedeno, v tomto a příštím týdnu zde bude probíhat úprava podkladu vozovky, včetně krajnic pro provedení definitivní zádlažby místní komunikace.


Chodci levitující

Omezení se týká i chodců, bohužel někdy zcela zbytečně. Například oprava střechy kina znemožňuje projít bezpečně po chodníku Hankovo náměstí. Bez varování. Dospělí si s tímto nenadálým uzavřením chodníku poradí, ovšem u dětí hrozí srážka s projíždějícím autem vzhledem k neomezeným parkovacím možnostem ve zúženém místě (viz foto v galerii). Stačilo by přitom málo - znemožnit parkování v kritickém místě. Další perličkou je, že oprava střechy kina byla dle usnesení rady města prodloužena do 16. října 2015. Fotka byla pořízena v úterý 27. října 2015.

Chodci si však přejí mít křídla i na jiných místech ve městě. Jen považte, jak málo stačilo ve středu ke zprůjezdnění chodníku s kočárkem v Tylově ulici, kde po sobě dělníci nechali betonové kusy sice krásně naskládané na sobě, ovšem v místě zúženého průchodu kolem stavby. Pěší prošel, ale kočárek neprojel. Zcela zbytečně.
Stejnou překážkovou dráhu nám již delší dobu dopřává stavební firma, která pokládá v Jiráskově ulici (od Karlova směr Vorlech) metropolitní síť. Fotky jsou příkladem neúcty k chodcům.

Sice rozkopaná, ale dobře označená a zajištěná je stavba v Revoluční ulici, která se v minulých dnech rozrostla i na spojnici s Přemyslovou ulicí (kolem Vesny). Zde dochází k navýšení kapacity rozvodné sítě nejen kvůli nově opravovanému domu v horní části ulice.

Nerozumné parkování

Bohužel někdy si za neprůchodnost, neprůjezdnost nebo jakékoliv omezení můžeme sami - třeba parkováním na chodníku. Jen považte způsob parkování u dětské polikliniky v Kotkově ulici přímo na chodníku přede dveřmi polikliniky - viz foto.

Velmi zábavné bylo také pozorovat řidiče autobusu, jak projíždí dle návodu 2. dílu Harryho Pottera mezi „skvěle dvěma” zaparkovanými auty ve Slunečné ulici, kde je mateřská školka. Chápeme, že v těchto případech nejsou ideální možnosti pro parkování, ale jsou, a rozhodně lepší, než které byly využity.

Prosím, přemýšlejte než vypnete motor nebo odejdete od rozdělané stavební práce.
Může se nám tu žít lépe, ale každý musíme začít sám u sebe!

Související články
Dopravní omezení ve Dvoře Králové nad Labem a okolí - léto 2016
Nová silnice v Třebihošti a nové parkoviště.. Nebo snad chodníky? Nevím nevím :-(

Přečteno 247x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)

Pečovatel/ka (Pečovatelská služba)


Kalendář akcí
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
12.06.2024 18:00 - 12.06.2024 19:30
Velká taneční show ANGELES Dance Group
12.06.2024 15:45 - 12.06.2024 16:45
Jóga pro zdraví a sílu v každém věku