Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Dopravní omezení ve Dvoře Králové nad Labem a okolí - léto 2016

Redakce / 9.06.2016, Královédvorsko
Letošní doprava bude ve Dvoře Králové poměrně náročná. Zavřená páteřní komunikace - nábřeží Benešovo - nás straší už od začátku roku. K tomu přidejte ještě uzavřenou komunikaci na Zboží, Královédvorský okruh a třeba stihneme opravit i most Jana Palacha. Jezděte na kole, koloběžce, choďte pěšky nebo se letos naučte létat.

Omezení dopravy v Bílé Třemešné

Již jen do 13. června je dopravní omezení na silnici č. III/30012 v Bílé Třemešné, a to z důvodu rekonstrukce chodníků a veřejného osvětlení.  Rekonstrukce probíhá za plného provozu, dochází zde však ke zúžení jednoho jízdního pruhu a proto je zde snížena rychlost na 30 km. Řidiči musí rovněž dbát zvýšené pozornosti, z důvodu pohybu pracovních strojů.

Benešovo nábřeží - letní chuťovka

Mapa uzavírek Benešovo nábřeží léto 2016

Dlouho očekávaná rekonstrukce komunikace III/30012 v úseku Benešovo nábřeží – Štefánikova ulice ve Dvoře Krá lové začne 13. června a potrvá do 10. října. Plán stavebních prací je rozdělen více částí, a to kvůli zachování dopravní obslužnosti města. Do konce čerevence vypadá omezení pro řidiče takto:

  • Stavbaři nejprve celou část komunikace v délce 2 123 metrů, která je určena k rekonstrukci, vyfrézují. Proto bude třeba, aby řidiči dbali zvýšené opatrnosti, protože z vozovky budou vyčnívat kanálové poklopy.
  • Od 13. června do 31. července úplná uzavírka úseku od zoo po křižovatku s ulicí Eduarda Zbroje (487 metrů) a úsek
  • u od křižovatky s ulicí Pod Slévárnou po křižovatku s ulicí Milady Horákové (330 metrů). 
  • Od 20. června do 31. července úplná uzavírka Benešovo nábřeží v úseku od křižovatky s ulicí Poděbradova po křižovatku s ulicí Alešova (430 metrů). 
  • Na ostatních úsecích budou stavební práce probíhat za částečného omezení provozu.

Objízdné trasy

Tranzitní doprava a také cesta pro návštěvníky zoo bude vedena přes Lipnici, Bílou Třemešnou a Nové Lesy až k ZOO Dvůr Králové. 

Pro místní občany bude příjezd do lokality Strž (ulice Elišky Krásnohorské) a do lokality Berlínek možný pouze přes most Jana Palacha.

Náhradní zastávky MHD

Po dobu rekonstrukce bude zrušena autobusová zastávka v ulici Elišky Krásnohorské a zastávka ZOO, kterou nahradí dočasná zastávka MHD v ulici Pod Slévárnou. Výlukové jízdní řády MHD jsou zde.


Částečně uzavřená Puchmajerova ulice

Výměna vodovodních přípojek a plynovodu už od května omezuje dopravu v ulcie v Podharti, která je významnou zjeména pro rodiče dětí, které navštěvují ZŠ Podharť. Předpokládané ukončení prací je stanoveno na 1. července.


Královédvorský okruh

O víkendu 18.- 19. června 2016 bude probíhat ve Dvoře Králové již tradiční motoristický závod Královédvorský okruh, který se letos i přes dopravní omezení ve městě pojede po svém klasickém okruhu. Uzavřena tak bude po oba dny od ráno do večera Nerudova ulice u dopravního hřiště a také silnice, které jsou součástí okruhu. Pokud nejste fanouškem starých praskacích strojů, doporučujeme na víkend odcestovat mimo dopravně velmi omezené město. 


FIVA World Motorcycle Rally 2016

Ve dnech 22.–26. června se ve Dvoře Králové nad Labem uskuteční motoristická akce "FIVA World Motorcycle Rally 2016". Na akci je přihlášeno více než sto motocyklů z let 1921–1984, které budou po tři dny křižovat Královéhradecký kraj. Centrum akce je v ZOO Dvůr Králové. Žádné dopravní omezení se s touto akcí nepojí, ale je dobré s případnou kolonou krásných 100 veteránů počítat. A nebo jim jít naproti. 

Ve čtvrtek 23. června povede trať rally od Safari kempu do Police nad Metují, kde účastníci navštíví muzeum Merkuru. Následně se přesunou přes Adršpach do Pece pod Sněžkou. Po zhlédnutí nejvyšší hory České republiky se vrátí do Dvora Králové nad Labem. Páteční etapa zavede účastníky na Dobrošov, kde navštíví československé pohraniční opevnění, do Nového Města nad Metují a na Kuks. 

V sobotu 24. června ráno se účastníci hromadně přesunou na náměstí T. G. Masaryka, kde své stroje za doprovodu živé hudby vystaví tak, aby si je návštěvníci mohli prohlédnout. Zpestřením bude i výstava předválečných československých automobilů. Z náměstí účastníci po skupinách vyjedou do poslední části rally, která povede přes Orlické hory a pevnost Josefov. 


Izolované a objížděné Zboží

Do konce července 2016 je uzavřen pro tranzitní dopravu úsek silnice II/299 ze Dvora Králové do Choustníkovo Hradiště přes Zboží. Obslužná vozidla a obyvatelé ze Zboží se domů dostanou do 24. července po silnici od Choustníkova Hradiště a Žirče. Vjezd do Zboží je možný jen s povolenkou.

Objízdná trasa pro tranzitní dopravu povede po silnici I/37 z Choustníkova Hradiště do Kocbeří a odtud po silnici II/300 do Dvora Králové nad Labem. Náhradní autobusová zastávka bude na křižovatce u bývalé ovocné školy u odbočky na Kocbeře a dále bude autobus pokračovat přes Zboží nebo Žireč podle aktuálního průběhu stavby.Související články
Rozkopané chodníky a ulice omezují řidiče i chodce ve městě
Opravy městských sítí ve Dvoře pokračují - stěhují se do jiných úseků. Řidičům přibývají další omezení.
Na Benešově nábřeží opravují kanalizaci, poté začne rekonstrukce komunikace
Dva měsíce trvající rekonstrukce povrchu komunikace ze Dvora do Zboží a Choustníkova Hradiště začíná zítra
Náchod čekají možná největší dopravní komplikace v historii. Městu bude lepší se vyhnout.
V neděli 12. června začal platit na železnici nový jízdní řád. Královéhradecka se změny téměř nedotkly.
KRÁLOVÉDVORSKÝ OKRUH 2016 se jede již tento víkend
Dopravní omezení ve Dvoře Králové nad Labem o víkendu 18.-19. června 2016
Parkování na bráně a v ulici Palackého u kostela je do odvolání zrušeno
Akce o víkendu 9.-10. července 2016 ve Dvoře Králové a okolí
Objíždka Zboží potrvá až do září, oprava silnice v úseku Dvůr Králové n. L. - Choustníkovo Hradiště nabírá zpoždění
Výpadky telefonních a datových linek na Benešově nábřeží a ve Štefánikově ulici (27. červenec)
Nové termíny dokončení prací na Benešově nábřeží a Štefánikově ulici
Od pondělí 5. září se změní doprava při jízdě do lokality Strž ve Dvoře Králové
Nedodržení termínů - nemoc stavebních prací ve Dvoře Králové. Aneb máme se bát dalších rekonstrukcí?
Na Benešově nábřeží se tento týden kácejí nemocné stromy. Nahradí je nové lípy
Vaše komentáře
Mapa, 9.06.2016 15:35, Reagovat
Bylo by možné zvětšit přiloženou mapu? Koho tahle mini verze napadla...

Přečteno 3749x
 
Hodnocení článku:
04.10.2021 - Železniční výluka v úseku Police nad Metují - Broumov se koná od 16. do 24. 10. 2021. Další výluka Hronov - Broumov je od 25. do 29. 10. 2021
30.09.2021 - Železniční trať mezi Hradcem Králové a Opatovicemi nad Labem by měla být zdvoukolejněná v roce 2027.
30.09.2021 - Lávka z Vorlechu do Strže je ve dnech 29. a 30. září neprůchozí kvůli výměně pochozí části. Dřevo je nahrazováno ocelovou mřížkou.

Volná pracovní místa
Učitel/ka VV (ZŠ Schulzovy sady)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Uklízečka (Domov sv. Josefa) 

Tým pro nové oddělení (Vividus East DKnL)Logoped/ka (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí
1.03.2020 - 15.11.2021
Lovci perel - soutěž
28.09.2021 09:00 - 31.10.2021 16:00
Poezie nitě
23.10.2021 - 23.10.2021 18:00
Na kole do Moskvy