')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Silnice na Choustníkovo Hradiště bude od soboty od 10. září průjezdná, nyní přijdou na řadu chodníky ve Zboží

Redakce / 9.09.2016, Dvůr Králové nad Labem
První z významných rekonstrukcí silnic, které v letošním roce ve městě realizuje Královéhradecký kraj ve Dvoře Králové nad Labem, je u konce. Silnice II/299 ze Dvora Králové nad Labem do Choustníkova Hradiště bude zprůjezdněna od soboty 10. září 2016. Řidiči však musejí počítat se sníženou rychlostí.
 

V návaznosti na dokončovací práce jako úpravy krajnic a příkopů nebo nástřik vodorovného dopravního značení, který nelze nyní z technologických důvodů provést, bude v obci maximální povolená rychlost stanovena na 30 km/hod., mimo obec na 50 km/hod.

Dále začne v týdnu od 12. září 2016 oprava chodníků v intravilánu obce Zboží, která potrvá až 2. listopadu 2016. „Stavbaři zrekonstruují celkem 640 metrů chodníků, na které bude položena zámková dlažba. V rozpočtu města jsou na tyto práce vyčleněny 2 miliony Kč včetně DPH,“ dodal Ctirad Pokorný, vedoucí odboru rozvoje, investic a správy majetku. Jako první budou v zámkové dlažbě provedeny nástupní plochy v autobusových zastávkách, aby mohli občané bezpečně nastupovat. Do doby dokončení těchto stavebních prací budou autobusové zastávky posunuty o několik metrů.

Původně měla rekonstrukce trvat do konce červenceZ důvodu neočekávaného rozsahu dílčích prací došlo k posunutí termínu dokončení rekonstrukce silnice na 11. září 2016. Tento temrín byl tedy nakonec dodržen a dokonce o jeden den zkrácen. Již na přelomu dubna a května provedli pracovníci městských vodovodů a kanalizací ve Zboží výměnu části vodovodu, následně během rekonstrukce povrchu vozovky stavbaři položili nové silniční obruby.

Rekonstrukce povrchu silnice II/299 ze Dvora Králové nad Labem do Choustníkova Hradiště se realizovala v rámci krajského plánu oprav silnic, investorem byl Královéhradecký kraj, zhotovitelem stavby společnost Eurovia CS, a. s.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: mudk.cz
 

Související články
Dva měsíce trvající rekonstrukce povrchu komunikace ze Dvora do Zboží a Choustníkova Hradiště začíná zítra
Objíždka Zboží potrvá až do září, oprava silnice v úseku Dvůr Králové n. L. - Choustníkovo Hradiště nabírá zpoždění
Od pondělí 19. září do 23. října bude pro motoristy uzavřen most Jana Palacha ve Dvoře Králové. Do Strže opět jinak - přes kruháč se lvem
Již je průjezdná silnice k ZOO, městský autobus na vlakové nádraží vynechává zastávku v centru

 
Vaše komentáře
Malá domůneználek, 14.09.2016 10:40, Reagovat
Tomu se říká opravdu transparentní veřejná zakázka. Na žádném portálu se zakázka nezveřejní, osloví se jen několik málo vybraných (spřátelených) uchazečů, mezi nimi i malé stavební firmy, co chodníky ani nedělají, na zpracování nabídky je 8 dní. A kdo nám zakázku vyhrál? Stavební firma Bořek. ANO 2011 je opravdu ukázkou otevřené radnice! Teď již chybí jen navýšení ceny prostřednictvím víceprací, tak jako tomu bylo u veřejných záchodků za 1 mil. Kč, které realizovala stejná firma.
 
 
Přečteno 2330x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)

Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí