Vyhledej
Královédvorsko > Doprava

Od pondělí 19. září do 23. října bude pro motoristy uzavřen most Jana Palacha ve Dvoře Králové. Do Strže opět jinak - přes kruháč se lvem

Redakce / 18.09.2016, Dvůr Králové nad Labem
Spojovací funkci obou břehů Labe ve Dvoře Králové převezme na více než měsíc most Jana Opletala spolu s kruhovou křižovatkou na Denisově náměstí se lvem a supy. Most Jana Palacha se však neuzavírá kvůli jeho opravě, ale další etapě náročné rekonstrukce Benešova nábřeží, která postoupila k mostu.

Denisovo náměstí tak bude pro motoristy ze Strže a dotčeného pravého břehu Labe ve městě jedinou přístupovou cestou až do doby otevření Štefánikovy ulice - 25. září 2016. Po otevření Štefánkovy ulice již bude město Dvůr Králové přístupné i od Bílé Třemešné, avšak od centra zůstanou stále ZOO, Strž a část pravého břehu Labe dostupné jen přes Denisovo náměstí a dále ulicemi rovnoběžnými s nábřeží Benešovo. Datum otevření Štefánikovy ulice však bude ještě upřesněno vzhledem k havárii plynu v prostoru křižovatky ulic Štefánikova a Pod Slévárnou.Mapa přístup do Stže do 25. září 2016 ve Dvoře Králové nad Labem

K nákupním centrům Penny Market a Tesco, či Pečovatelskému domu Diakonie bude již zrekonsturovaná část nábřeží otevřená. 

Objízdné trasy pro tranzit se příliš nemění - směr Hostinné a Vrchlabí tímto nedoznaly žádné změny a jsou vedena přes Karlov na ulici Spojených národů. Most Jana Palacha sloužil již celé léto, po dobu rekonstrukce Benešova nábřeží, spíše místním lidem. Nákladní doprava je navíc přes tento most vzhledem k jeho omezené nosnosti již déle zakázána. Právě stav mostu byl důvodem k jeho plánované rekonstrukci v letošním roce spolu s Benešovým nábřežím. Ideální doba jeho rekonstrukce by připadala právě na termín, kdy bude most uzavřen kvůli opravě navzaující komunikace. K časovému provázání těchto prací však nedošlo. 

Změny se dotknou také linek MHD. Od 19. do 25. září 2016 bude linka č. 1 obsluhovat zastávky Vánoční ozdoby, náhradní zastávku v ulici Jaroslava Biliny (nahradí zastávku Poděbradova) a náhradní zastávku v ulici Pod Slévárnou.

Od 26. září 2016 bude linka č. 1 zajíždět do Strže a obsluhovat zastávky Elišky Krásnohorské, Štefánikova a ZOO. Objížďkové jízdní řády příměstských autobusových linek zůstávají beze změny. Související články
Nové termíny dokončení prací na Benešově nábřeží a Štefánikově ulici
Od pondělí 5. září se změní doprava při jízdě do lokality Strž ve Dvoře Králové
Silnice na Choustníkovo Hradiště bude od soboty od 10. září průjezdná, nyní přijdou na řadu chodníky ve Zboží
Silnice z Horní Brusnice na Zvičinu dostane nový povrch. Průjezd na Pecku zůstane zachován.
Město získalo pětimilionovou dotaci na opravu mostu Jana Palacha
Rekonstrukce mostu Jana Palacha začne v květnu a omezí dopravu přes Labe na více než 5 měsíců
Vaše komentáře
ANO NEmakámezklamaný občas, 22.09.2016 07:52, Reagovat
Další z důkazů absolutního diletantismu vedení našeho města. Pokud ještě v létě nebylo vypsané výběrové řízení, těžko mohla být několikaměsíční rekonstrukce mostu realizovaná do konce roku. Samo se to neudělá, opravdu by měli začít makat!
rekonstrukce mostuKat Sek, 20.09.2016 21:57, Reagovat
Rada města v létě schválila odklad rekonstrukce mostu vzhledem ke zpoždění rekonstrukce komunikace na Benešovo nábřeží. Zároveň byl vedoucí RISM zaúkolován, aby ještě letos vysoutěžil zhotovitele na tuto akci - předpokládá se tedy, že rekonstrukce proběhne příští rok - a bude trvat 4-6 měsíců.
Re: rekonstrukce mostu, 21.09.2016 20:56, Reagovat
Tak z předešlé odpovědi je tedy jasné, že se s opravou mostu v letošním roce ani nepočítalo ??? Když byl vedoucí RISM pověřen AŽ TEĎ aby ještě letos vysoutěžil zhotovitele.. To je jako vtip ??
Zápis z RM - oprava mostuKat Sek, 22.09.2016 00:47, Reagovat
asi takhle: R/426/2016 - 67. Rada města Dvůr Králové nad Labem - V
1. souhlasí
1.1. s přesunutím realizace akce „Oprava mostu Jana Palacha ve Dvoře Králové nad Labem" do roku 2017,
2. ukládá
2.1. vedoucímu RISM
2.1.1. zahájit výběrové řízení na zhotovitele této akce ve druhé polovině roku 2016,
Termín: 30.11.2016
3. schvaluje
3.1. architektonickou studii mostu a jeho zábradlí, jejímž autorem je Ing. Arch. Vladimír Pošepný.
Oprava mostu Jana Palacha, 20.09.2016 13:53, Reagovat
Zdravim, je tedy pochopitelne, ze most Jana Palacha se nyni, ackoliv by to bylo velmi prihodne, opravovat nebude. Mohu se zeptat, kdy tedy k oprave dojde, jelikoz je, i z laickeho hlediska, v zalostnem stavu ? Neuvazovali jste alespon o drobne oprave vozovky na mostu - vyrovnani kostek, nez dojde k jeho celkove rekonstrukci ? Dekuji, Albrecht.
19.09.2016 11:30, Reagovat
Pokud se ten most nebude opravovat, tak je ta věta nesmysl. Ale moc lidí si toho asi nevšimne.
oprava19.09.2016 09:05, Reagovat
Váhám, myslím, že význam věty byl jasný, ale radjěi měním na ještě jasnější, kdyby někdo tápal..
asi se vloudila chybička, nebo překlep, 19.09.2016 07:38, Reagovat
Ve větě.. Most Jana Palacha se však STÁVÁ neprůjezdným kvůli jeho opravě,ale..V první větě jsem pochopila,že se nebude přes tento most jezdit kvůli jeho opravě.. ale NE.. dále vyplývá, že jenom kvůli rekonstrukci nábřeží..Nemělo by tedy být..se však NESTÁVÁ neprůjezdným kvůli jeho oipravě, ale...

Přečteno 2914x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí