')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Ulice v centru Trutnova se opravují, doprava je omezena po zbytek prázdnin

Redakce / 19.07.2019, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
Již od 8. července 2019 probíhají na trutnovském páteřním tahu - v ulicích Na Struze a Pražská - rekonstrukce komunikací. Řidiči i cestující veřejné dopravy tak musí počítat s dopravním omezením a změnami v dopravě. Práce by měly být dle slov starosty města hotové do konce srpna tak, aby začátek školního roku nedoprovázely dopravní komplikace.
 

V těchto ulicích se opravuje nejen povrch, ale zároveň se buduje přechodový ostrůvek u ZŠ Kapitána Jaroše. 

Aktuálně (17. července 2019) probíhá 1. etapa, kdy je doprava omezena hned u kruhového objezdu u Juniora k dobočce s ulicí Královédvorská (je možné jezdit ulicí Královédvorská), a stavební práce začaly i v části komunikace u autobusové zastávky Kino, kde je doprava pouze jednosměrná (ke kruháči), v opačném směru je řízena kyvadlově pouze pro složky IZS a linkovou dopravu.


Kromě opravy povrchu bude u ZŠ Kapitána Jaroše v rámci zvýšení bezpečnosti chodců vybudován přechodový ostrůvek. V souvislosti s tím dojde k posunutí autobusové zastávky U Kina o kousek níže tak, aby vznikl dostatečný prostor pro ostrůvek a odbočovací pruh směrem na Kryblici.

Opravy budou probíhat ve 4 etapách a souvisejí s nimi dopravní omezení. Doprava je na komunikacích řízena kyvadlově, přesto se doporučuje z časového hlediska využít objízdné trasy. Nákladní doprava ze směru od Polské na Hradec Králové je po celou dobu vedena přes Úpské nábřeží a ulici Československé armády. 

  1. etapa - od kruhového objezdu u Juniora k odbočce s ulicí Královédvorská (možnost jezdit přes Královédvorskou ul.)
  2. etapa - od křižovatky s ulicí Královédvorská po parkoviště U Studny 
  3. etapa - od parkoviště U Studny po prosklenou lávku nad komunikací
  4. etapa - od prosklené lávky ke kruhovému objezdu u kina (kompletní uzavírka mimo vozidla IZS, linkových autobusů a MHD, objížďka přes Úpské nábřeží)Tento páteřní tah Trutnovem je v majetku státu, akci tedy provádí Ředitelství silnic a dálnic.
  
Kateřina Sekyrková
Zdroj: město Trutnov
 

Související články
Radary se na Královédvorsku osvědčily, měřené úseky v nové smlouvě přibudou
Veřejnou dopravu na Královédvorsku zajistí v letech 2020-2030 firma BusLine
Novinky v prázdninovém provozu v Jaroměři
Na železniční trati Lázně Bělohrad - Nová Paka vykolejil vlak

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 860x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Město Dvůr Králové n. L.)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí