')
Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Ulice v centru Trutnova se opravují, doprava je omezena po zbytek prázdnin

Redakce / 19.07.2019, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
Již od 8. července 2019 probíhají na trutnovském páteřním tahu - v ulicích Na Struze a Pražská - rekonstrukce komunikací. Řidiči i cestující veřejné dopravy tak musí počítat s dopravním omezením a změnami v dopravě. Práce by měly být dle slov starosty města hotové do konce srpna tak, aby začátek školního roku nedoprovázely dopravní komplikace.
 

V těchto ulicích se opravuje nejen povrch, ale zároveň se buduje přechodový ostrůvek u ZŠ Kapitána Jaroše. 

Aktuálně (17. července 2019) probíhá 1. etapa, kdy je doprava omezena hned u kruhového objezdu u Juniora k dobočce s ulicí Královédvorská (je možné jezdit ulicí Královédvorská), a stavební práce začaly i v části komunikace u autobusové zastávky Kino, kde je doprava pouze jednosměrná (ke kruháči), v opačném směru je řízena kyvadlově pouze pro složky IZS a linkovou dopravu.


Kromě opravy povrchu bude u ZŠ Kapitána Jaroše v rámci zvýšení bezpečnosti chodců vybudován přechodový ostrůvek. V souvislosti s tím dojde k posunutí autobusové zastávky U Kina o kousek níže tak, aby vznikl dostatečný prostor pro ostrůvek a odbočovací pruh směrem na Kryblici.

Opravy budou probíhat ve 4 etapách a souvisejí s nimi dopravní omezení. Doprava je na komunikacích řízena kyvadlově, přesto se doporučuje z časového hlediska využít objízdné trasy. Nákladní doprava ze směru od Polské na Hradec Králové je po celou dobu vedena přes Úpské nábřeží a ulici Československé armády. 

  1. etapa - od kruhového objezdu u Juniora k odbočce s ulicí Královédvorská (možnost jezdit přes Královédvorskou ul.)
  2. etapa - od křižovatky s ulicí Královédvorská po parkoviště U Studny 
  3. etapa - od parkoviště U Studny po prosklenou lávku nad komunikací
  4. etapa - od prosklené lávky ke kruhovému objezdu u kina (kompletní uzavírka mimo vozidla IZS, linkových autobusů a MHD, objížďka přes Úpské nábřeží)Tento páteřní tah Trutnovem je v majetku státu, akci tedy provádí Ředitelství silnic a dálnic.
  
Kateřina Sekyrková
Zdroj: město Trutnov
 

Související články
Radary se na Královédvorsku osvědčily, měřené úseky v nové smlouvě přibudou
Veřejnou dopravu na Královédvorsku zajistí v letech 2020-2030 firma BusLine
Novinky v prázdninovém provozu v Jaroměři
Na železniční trati Lázně Bělohrad - Nová Paka vykolejil vlak

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1153x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)

Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí