Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Doprava > cyklodoprava

Cyklobusy projízdějí Dvorem Králové ve čtvrtek a v sobotu. Vyvezou vás třeba na Zvičinu. I bez kola.

Redakce / 13.07.2017, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Po dobu prázdnin mohou nejen cyklističtí nadšenci využívat služeb cyklobusů, na které jsou z minulých let zvyklí. Cyklobusové linky jezdí v Královéhradeckém kraji ve čtyřech oblastech: Krkonoších, Euroregionu Glacensis (Orlické hory), Českém ráji a oblasti Branka (Kladské pomezí). Královédvorskem projíždí Krkonošské cyklobusy, a to ve čtvrtek a v sobotu. Nabízí tak někdy jedinečné dopravní spojení i pěším turistům.
 

Obyvatelé Královédvorska mohou využívat linky Krkonošských cyklobusů, která bude stavět i ve Dvoře Králové, a to v červnu a v září vždy v sobotuv červenci a v srpnu ve čtvrtek a v sobotu. 

Cyklobus jedoucí přes Královédvorsko:

  1. Hradec Králové – Sadová – Milovice - Hořice – Miletín – Dvůr Králové nad Labem – Bílá Třemešná – Dolní Brusnice – Mostek – Hostinné – Vrchlabí a zpět. Ve vrchlabí mohou přestoupit na cyklobusy jedoucí do Pece pod Sněžkou nebo Pomezní boudy.
    Novinkou je večerní návrat cyklobusu zpět z Vrchlabí (odjezd v 18:25 hodin) do Hradce Králové (příjezd ve 20:12 hodin). Na jízdu po krkonoších tak zbude cyklistům více času.
  2. Kuks – Choustníkovo Hradiště – Dvůr Králové nad Labem – Bílá Třemešná – Dolní Brusnice – Zvičina a zpět

První ranní spoj vyjíždí ze Dvora Králové nad Labem přes Choustníkovo Hradiště – Kuks – Heřmanice – Jaroměř – Holohlavy do Hradce Králové. Na přehradu Les Království cyklobus nezajíždí. Spoje mají bezbariérový přístup a jsou vybaveny stojany pro kola. 

Další linky Krkonošských cyklobusů jezdí z Trutnova a Jilemnice. 

Jízdní řády Krkonošských cykobusů


Zároveň mohou vášniví cyklisté využít i cyklobusů Kladského pomezí - stačí si dojet do Jaroměře či České Skalice, kde lze nastoupit do cyklobusu a nechat se dovézt do Jestřebích hor, Polska či Adršpachu. Více informací o těchto cyklobusech najdete zde.

Provoz cyklobusů financuje z větší části Královéhradecký kraj, menším podílem přispívají dobrovolné svazky obcí. V loňském roce kraj hradil prokazatelnou ztrátu ve výši tří milionů korun, zúčastněné obce pak desetinu této sumy. Prokazatelná ztráta se každoročně odvíjí od vytíženosti cyklobusů, která je závislá především na počasí a dalších nepředvídatelných faktorech. 

Projekt Krkonošských cyklobusů byl připraven Svazkem měst a obcí Krkonoše ve spolupráci se spolkem Podzvičinsko, Královéhradeckým krajem a dalšími.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: kr-kralovehradecky.cz, podkrkonosi.eu

 

Související články
Cyklobusem z Trutnova na Pomezní boudy a na kole zpět do Trutnova
Kola versus auta - promítání dokumentu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2938x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020