Vyhledej
Královédvorsko > Doprava

Vlak srazil osobní auto na přejezdu ve Všestarech

Jeden člověk byl při nehodě zraněn.

Redakce / 14.01.2020, Okres Hradec Králové
Dnes před 10. hodinou došlo ke střetu osobního vozidla s vlakem na železničním přejezdu mezi obcemi Všestary a Rosnice, který je zabezepčený výstražným křížem a značkou STOP, tedy bez závor.
 

FOTOGALERIE - Dopravní nehoda na přejezdu u Všestar

Dle prvotní informace 47letý řidič auta značky Suzuki Ignis nedobrzdil před přejezdem své auto a zachytil se o projíždějící vlak. Vlivem střetu bylo auto odhozeno do levého silničního příkopu, provoz na trati byl zastaven. Hasiči měli původně hlášeno, že je ve vozidle zaklíněná osoba, ale při příjezdu jednotek na místo události byl už člověk mimo havarovaný automobil, do péče si jej převzali zdravotničtí záchranáři. Řidič byl s lehkým zraněním převezen do nemocnice. Nikdo z přibližně 40 cestujících ani strojvůdce zraněn nebyl. Cestující se samovolně evakuovali, byla pro ně zajištěna náhradní doprava. Dechová zkouška u řidiče i strojvedoucího byla negativní. 
Škoda na vozidle byla odhadnuta na 50 tisíc a na vlaku 150 tisíc korun.

Provoz tratě byl zastaven a obnoven v 11:30.
Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská, centrální stanice Hradec Králové a JSDH Nechanice.

Přesná příčina dopravní nehody je v šetření hradeckých policistů.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje, Policie ČR


 

Související články
Na Trutnovsku se vlak srazil na přejezdu s autem, řidička byla těžce zraněná
Na železničních přejezdech na Náchodsku se staly dvě dopravní nehody v jeden den
Železniční přejezd v Černožicích již osazen závorami

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2306x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
16.12.2019 - Z rozhodnuti vlady ČR proběhne v úterý 17. prosince ve 12:00 spuštění sirén k uctění památky obětí události ve FN Ostrava. Zkouška sirén 1. ledna 2020 se ruší.
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.

Volná pracovní místa

Kuchař (Domov důchodců DKnL)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí