Vyhledej
Novinky emailem
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport

Vznikla občanská iniciativa pro výstavbu krytého plaveckého bazénu

Redakce / 21.05.2021
V pátek 21. května se konalo první neformální setkání Občanské iniciativy pro výstavbu nového krytého bazénu ve Dvoře Králové nad Labem. Iniciativu představil Michal Kiriakovský a promluvil také Ota Černý. Jako hosta měli pozvaného i zástupce Tyršova plaveckého klubu Jiřího Jaroše.

Setkání se v pivovaru Tambor zúčastnilo se cca 20 lidí jak veřejnosti, tak někteří zastupitelé města. Pánové Kiriakovský a Černý nejenže představili své velké odhodlání postupně zjistit co možná nejvíce informací o nejrůznějších možnostech řešení požadavku občanů na krytý bazén, ale dokonce představili první konkrétní výsledky své práce.

Promluvili o setkání s vedoucím krytého bazénu a koupaliště v Dobrušce Robertem Francem, který se jim dlouho věnoval. Už tato první návštěva otevřela celou řadu otázek, kterými je potřeba se postupně zabývat. Ať už k samotnému provozu, správě, ekonomice, technologiím, koncepcím výstavby atd.

Podobných cest po bazénech v republice mají v plánu ještě několik a svá zjištění jsou připraveni předávat jak na nepravidelných setkáních iniciativy, tak zastupitelům a vedení města. 
Debata byla prozatím spíše obecná a debatovalo se o bazénech v okolí, o ekonomických možnostech města, spádovosti, stavu dalších sportovišť a absenci dlouhodobé koncepce rozvoje města. 

Jan Holan

Související články
Cirkus Humberto bude od dubna trvale v areálu Městského koupaliště. Již ve středu 25. března byla ve Dvoře Králové podepsána smlouva o pronájmu.
Jak udělat Tyršovo koupaliště pro tuto sezonu alespoň o trochu lepší
Proč mají v Nové Pace bazén?? Protože tam mají neuvěřitelné šílence do plavání, triatlonu a sportu obecně.
Bude Tyršovo koupaliště o trochu lepší? Může být! Přinášíme odpovědi ředitele technických služeb
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2242x
 
Hodnocení článku:
03.07.2021 - Od začátku roku se v Královéhradeckém kraji vyočkovalo 448 868 dávek vakcíny proti covid-19. Alespoň první dávku dostalo více jak 257 tisíc obyvatel.
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí