Vyhledej
Královédvorsko > Krimi

Hledají se svědci nouzového přístání ultralightu v Chotěvicích

Stroj dosedl na pole u Chotěvic

Redakce / 23.09.2019, Chotěvice - Trutnovsko a Úpicko
Dnes 23. srpna 2019 došlo k nouzovému přistání ultralightu v obci Chotěvice, které se při nízkém přeletu střetlo s dráty elektrického vedení. V této souvislosti se v současné době hledají svědci této události.
 

Kriminalisté i nadále provádí důkladné šetření celé události a vyhodnocují veškeré poznatky. Případ vyšetřují prozatím pro podezření ze spáchání přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti, kde zákon pamatuje až ročním trestem odnětí svobody nebo zákazem činnosti. V průběhu šetření se však může právní kvalifikace ještě změnit, či rozšířit. Případem se zabývá Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

V této chvíli se policisté obrací na případné další svědky události, kteří by mohli poskytnout informace vedoucí k objasnění všech okolností případu. 

Pokud máte jakýkoliv poznatek, nebo jste místem projížděli přímo v době kolize letadla s dráty elektrického vedení, kontaktujte linku 158. 

Původní zpráva 

Krátce po půl šesté večer obdržel operační důstojník oznámení o střetu letadla s dráty elektrického vedení v obci Chotěvice na Trutnovsku. Očití svědci uvedli, že stroj měl po střetu odletět z místa pryč. Stěžejní informací přitom pro další postup bylo zjistit, odkud letadlo letělo a kam a zda vůbec přistálo a kde. Na místě se potvrdila informace z prvotního oznámení o poškozeném elektrickém vedení.

Ultralight byl posléze policejní hlídkou objeven na poli poblíž Chotěvic, kde nouzově přistál. Čtyřiačtyřicetiletý pilot vyvázl z manévru bez zranění. Na místě provedená dechová zkouška u něj přítomnost alkoholu vyloučila. Zřejmě vlivem střetu s dráty elektrického vedení došlo k poškození ultralightu. Policisté místo události zadokumentovali a ohledali a veškeré okolnosti příčiny této letecké nehody budou předmětem dalšího zkoumání. Na místě spolu s policisty zasahoval i Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: policie.cz

 

Související články
Létání na Královédvorsku, aneb jak dostat větroň do vzduchu, když nemáte po ruce kopec
Při pádu větroně v Žirči se poškodilo jen letadlo
EDIT: U Trutnova se srazily ve výšce 700 m dva větroně. Oba piloti měli 73 let

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1217x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
21.02.2020 09:00 - 31.05.2020 16:00
Dvůr Králové ve fotografiích (výstava)
25.04.2020 09:00 - 25.04.2020 21:00
2. Královéhradecký Master 2020 v šipkách