Vyhledej
Královédvorsko > Krimi

Hledají se svědci nouzového přístání ultralightu v Chotěvicích

Stroj dosedl na pole u Chotěvic

Redakce / 23.09.2019, Chotěvice - Trutnovsko a Úpicko
Dnes 23. srpna 2019 došlo k nouzovému přistání ultralightu v obci Chotěvice, které se při nízkém přeletu střetlo s dráty elektrického vedení. V této souvislosti se v současné době hledají svědci této události.
 

Kriminalisté i nadále provádí důkladné šetření celé události a vyhodnocují veškeré poznatky. Případ vyšetřují prozatím pro podezření ze spáchání přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti, kde zákon pamatuje až ročním trestem odnětí svobody nebo zákazem činnosti. V průběhu šetření se však může právní kvalifikace ještě změnit, či rozšířit. Případem se zabývá Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

V této chvíli se policisté obrací na případné další svědky události, kteří by mohli poskytnout informace vedoucí k objasnění všech okolností případu. 

Pokud máte jakýkoliv poznatek, nebo jste místem projížděli přímo v době kolize letadla s dráty elektrického vedení, kontaktujte linku 158. 

Původní zpráva 

Krátce po půl šesté večer obdržel operační důstojník oznámení o střetu letadla s dráty elektrického vedení v obci Chotěvice na Trutnovsku. Očití svědci uvedli, že stroj měl po střetu odletět z místa pryč. Stěžejní informací přitom pro další postup bylo zjistit, odkud letadlo letělo a kam a zda vůbec přistálo a kde. Na místě se potvrdila informace z prvotního oznámení o poškozeném elektrickém vedení.

Ultralight byl posléze policejní hlídkou objeven na poli poblíž Chotěvic, kde nouzově přistál. Čtyřiačtyřicetiletý pilot vyvázl z manévru bez zranění. Na místě provedená dechová zkouška u něj přítomnost alkoholu vyloučila. Zřejmě vlivem střetu s dráty elektrického vedení došlo k poškození ultralightu. Policisté místo události zadokumentovali a ohledali a veškeré okolnosti příčiny této letecké nehody budou předmětem dalšího zkoumání. Na místě spolu s policisty zasahoval i Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: policie.cz

 

Související články
Létání na Královédvorsku, aneb jak dostat větroň do vzduchu, když nemáte po ruce kopec
Při pádu větroně v Žirči se poškodilo jen letadlo
EDIT: U Trutnova se srazily ve výšce 700 m dva větroně. Oba piloti měli 73 let

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1111x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí