Vyhledej
Královédvorsko > Krimi

EDIT: U Trutnova se srazily ve výšce 700 m dva větroně. Oba piloti měli 73 let

Srážku dvou větroňů nepřežil jeden pilot

Redakce / 15.08.2019, Aktualizováno , Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
DOPLNĚNO VIDEO! V úterý 13. srpna v 15:45 byl informován operační důstojník o letecké nehodě, která se stala u Trutnova. Na místo nouzového přistání jednoho z nich - poblíž ulice Krkonošská v Trutnově - přijely všechny složky IZS. Po druhém větroni i pilotovi se však muselo pátrat.
 

Po vyproštění těla bylo potvrzeno, že při nehodě zemřel 73letý muž. 

Kromě zajištění trosek havarovaného kluzáku pro účely dalšího vyšetřování přesných příčin a mechanismu nehody, vyslechli kriminalisté čtyři piloty, kteří byli přímýmí svědky srážky nebo následného pádu havarovaného kluzáku. 

Jeden z těchto pilotů, rovněž 73letý muž, byl druhým účastníkem nehody. Podle všech dosud zjištěných informací bylo potvrzeno, že ve výšce zhruba 700 metrů nad terénem došlo ke srážce dvou kluzáků, z čehož jeden havaroval a roztříštil se, druhý, ač mírně poškozený, bezpečně přistál nedaleko místa nehody. Škoda, která na letounech vznikla, nebyla dosud vyčíslena. Alkohol byl u pilota, který z nehody vyvázl bez zranění, vyloučen dechovou zkouškou. U pilota, který nehodu nepřežil, byla nařízena soudní pitva a samozřejmě odběr krve pro účely toxikologického zkoumání. Kriminalisté ve věci zahájili úkony v trestním řízení pro dosud nespecifikovaný trestný čin. 

Zásadní pro ně bude, kromě svědeckých výpovědí, závěrečná zpráva z vyšetřování Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

 

Ke srážce dvou větroňů došlo dle očitých svědků. Jeden z pilotů havarovaných větroňů nouzově přistál nedaleko místo střetu, o druhém větroni však z počátku nebyly žádné zprávy.

Na místo byly vyslány tři jednotky hasičů, které okamžitě zahájily pátrání po spadlém stroji. S lokalizací stroje pomáhali hasičům svědci – piloti dalších dvou větroňů, které přistály nedaleko místa nehody, a velmi pomohl také vrtulník letecké záchranné služby, který byl na místo události vyslán. I díky očitým svědkům se posádce vrtulníku podařilo za poměrně krátkou dobu nalézt v kukuřičném poli bohužel už jen trosky druhého letounu. Bezprostředně po té bylo objeveno i tělo pilota, který utrpěl zranění neslučitelná se životem.

Hasiči zajistili místo události, spolupracovali s policisty včetně trutnovských kriminalistů a vyčkali do příjezdu inspektorů Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, kteří okolnosti nehody vyšetřují. Vzhledem k tomu, že místo nehody se nacházelo v blízkosti silnice I. třídy, řídila jednotka hasičů také provoz na komunikaci. Hasiči dále poskytli vyšetřovatelům technickou pomoc při dokumentaci místa události, které ve večerních hodinách osvětlovali a předpokládá se, že se postarají o transport trosek letadla k dalšímu zajištění.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Trutnov a také JSDH Trutnov-Horní Staré Město a Mladé Buky.

Ohledání místa neštěstí probíhalo do večerních hodin.


Kateřina Sekyrková

Zdroj: policie.cz, HZS Královéhradeckého kraje

 

Související články
Při pádu bezmotorového letadla se v Josefově zranil jeho pilot
Létání na Královédvorsku, aneb jak dostat větroň do vzduchu, když nemáte po ruce kopec
Při pádu větroně v Žirči se poškodilo jen letadlo
Tragická nehoda se stala u Špindlerova Mlýna, u Jaroměře chytili feťáka v kradeném autě
Hledají se svědci nouzového přístání ultralightu v Chotěvicích

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2103x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)

Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí
13.10.2019 13:00 - 8.12.2019 16:00
ARGENTINSKÉ TANGO - intenzivní kurz
1.12.2019 - 31.01.2020
Výstava: Retrohrátky
6.12.2019 18:00 - 8.12.2019 15:00
Zvěřinové hody