Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Krimi

Trestná výprava vtrhla na Nový rok do bytu v Jaroměři

Agresi zřejmě vyvolal alkohol a návykové látky

Redakce / 5.01.2019
Policisté z náchodské kriminální služby řeší hned v prvních dnech roku 2019 závažnou trestnou činnost násilného charakteru. Operační důstojník přijal na linku 158 oznámení o fyzickém napadení, které se mělo stát v časných ranních hodinách 1. ledna 2019 v jednom z bytů v Jaroměři.
 

Jak oznamovatel, tak i jeho přítelkyně poněkud nesouvisle vypověděli, že v časných ranních hodinách prvního dne nového dne do jejich bytu vtrhla čtveřice mužů. Čtveřice ve věku 44, 30, 29, a 19 let, podle všeho jakási trestná výprava, kolem 4. hodiny ráno prý napadla 40letého obyvatele bytu v činžovním domě. Bitím a výhrůžkami si na muži nakonec vynutili podepsání jakési „směnky“ či uznání dluhu ve výši několika desítek tisíc korun. Otřesený a zbitý muž následně musel vyhledat lékařské ošetření a celý incident nahlásil policii. Policisté všechny členy agresivní čtveřice ve středu 2.1.2018 v časných ranních hodinách zadrželi v jejich bydlištích.

Ještě téhož dne proti nim kriminalisté zahájili vyšetřování pro zločin vydírání a přečiny ublížení na zdraví a porušování domovní svobody, za což jim hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let. Na jednoho z nich, 30letého muže s minulými kriminálními zkušenostmi, pak vyšetřovatel podal podnět k návrhu na vzetí do vazby, proti ostatním třem je vedeno vyšetřování na svobodě.

V pátek 4. 1. 2019 dopoledne soudce náchodského okresního soudu tento návrh na vzetí do vazby akceptoval.

Zdroj: Policie ČR


 

Související články
Vloupání do bytu v Jaroměři
O svátcích přibyli hledaní a pohřešovaní
Mladý recidivista z Královédvorska opět ve vazbě

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1397x
 
 
 
Zpět
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.
08.01.2019 - Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s VZP na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.
31.12.2018 - Dnes je uzavřen městský úřad ve Dvoře Králové. Úřední hodiny Krajského úřadu Královéhradeckého kraje jsou zkráceny na dobu 8:00 – 12:00 hod.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí