„Po sedmé hodině ranní jsme přijali na lince 158 oznámení o nálezu tří mrtvých těl. Jedná se o dvě ženy ve věku 57 a 29 let a o dvouleté dítě. S největší pravděpodobností zemřely násilnou smrtí. Na místě jsme zadrželi devětadvacetiletého muže," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

„Událost nám oznámil bratr mladší ženy, který se vrátil po noční službě domů,“ doplnila. Po 18. hodině dodala, že zatím nebyl nikdo obviněn a pokračuje vyšetřování.

Zadržený muž je partnerem mladší z mrtvých žen. Policisté ho odvezli k výslechu. Více informací zatím nechtějí podávat. Spekuluje se o tom, že zadržený byl pod vlivem drog nebo psychické poruchy.

Policie na místo tragédie povolala také psovoda.

Místostarosta Lázní Bělohrad Jan Pavlásek po 18. hodině ČTK řekl, že na místě stále zasahují policisté. Na místě je pět policejních aut a podle odhadu kolem 15 policistů. "Stále pokračuje ohledání místa činu, podle dostupných informací potrvá ještě několik hodin, jsou zhruba ve dvou třetinách práce," řekl Pavlásek.

Podle něj jde o obrovskou tragédii, kterou v lázeňském městečku nikdo nepamatuje. "Byla to nekonfliktní, oblíbená rodina, starší paní tu před lety provozovala krámek, takže ji znalo hodně lidí," řekl místostarosta. Dodal, že partner oběti, který je podle policie z činu podezřelý, nebyl místní.

Aktualizace: 

"Muž, kterého jsme zadrželi na místě činu, nám dnes poničil dvě cely. Museli jsme zavolat rychlou záchrannou službu, která ho zklidnila utišujícími léky a za naší asistence ho převezla do zdravotnického zařízení v Kosmonosech k psychiatrickému vyšetření.
S ohledem na jeho zdravotní stav s ním kriminalisté nemohli provést potřebné procesní úkony a tím pádem nepadlo ani jeho obvinění z trojnásobné vraždy.
Právo na poskytování dalších informací si vyhradila Krajská státní zástupkyně, která případ dozoruje."


por. Iva Kormošová
14.8.2017, 12.45


Zdroje: www.novinky.cz, Facebook TV Jičín, Policie ČR