Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Krimi

Vyšetřování vraždy u Lázní Bělohrad končí

anonymně / 26.06.2018, Lázně Bělohrad - Jičínsko a Český ráj
Vrchní komisař služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje ukončuje v těchto dnech vyšetřování zvlášť závažného zločinu vraždy, dvou pokusů vraždy a přečinu nedovoleného ozbrojování, ze kterého je od loňského roku obviněn manželský pár ze Semilska. O tomto případu jsme informovali již v minulosti.
 

V průběhu vyšetřování vyšly najevo nové další skutečnosti, které vyústily k rozšíření trestního stíhání zmíněné dvojice, a to za zvlášť závažné zločiny dalších dvou vražd, spáchaných ve spolupachatelství, ve stádiu přípravy. Poškozenými jsou dva muži, tehdy ve věku 38 let a 49 let, které si obvinění předem vytipovali na internetu.

První případ se stal v květnu loňského roku, kdy na odlehlé místo poblíž hřbitova v katastru Lázní Bělohrad chtěli vylákat 49letého muže pod smyšlenou záminkou prodeje sběratelských věcí zdruhé světové války. Oběť zde měli v úmyslu usmrtit a poté jí odcizit peníze. Na místě však manželé čekali marně. Muž se totiž na domluvenou schůzku nedostavil, neboť mu policisté shodou náhod odebrali řidičské oprávnění, a nemohl tak řídit vozidlo a ze schůzky se omluvil.

Druhý případ se odehrál o dva měsíce později poté, co koncem července 2017 zkontaktovali 38letého sběratele poštovních známek. I tuto oběť měli stejně jako v přechozím případě rovněž v úmyslu usmrtit a následně okrást. Tohoto muže měli v úmyslu vylákat do lokality lesního porostu na odlehlé místo u Lázní Bělohrad a nabídnout mu zde k prodeji smyšlené poštovní známky. Nic netušící muž si však zachránil život tím, že jim sdělil, že u sebe nemá peníze. Ty si prý vyzvedne z bankomatu až poté, co si prohlédne zboží. Manželé se proto na místo schůzky nedostavili a od svého jednání upustili.

Trestní zákoník pamatuje na takové jednání trestem odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečným trestem.

Zdroj: Policie.cz

 

Související články
Vražda v Podharti?!?
Trojnásobná vražda zaměstnává kriminalisty jen několik kilometrů za hranicemi Dvora Králové! Podezřelý je zadržen.
Profil DNA pomohl vraha ze Dvora Králové usvědčit i ze starých nevyřešených bankovních loupeží!
EDIT: Byl již nalezen! Na Královédvorsku se pátrá po 72letém muži z Horní Brusnice
Zloděj na Hořicku z nádrže bagru odčerpal pohonné hmoty

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 385x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí