Vyhledej
Královédvorsko > Krimi

Výsledky šetření uhynulého psa ve Dvoře Králové

Pitva prokázala, že ho srazil vlak

Redakce / 25.03.2019, Královédvorsko
V prosinci roku 2018 sociálními sítěmi na Královédvorsku, ale i mimo něj, otřásla zpráva o úmrtí psa, který byl nalezen bez známek života nedaleko svého domova. Policisté po provedení prvotních úkonů ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat a pracovali také s vyšetřovací verzí, že pes zemřel násilnou smrtí.
 

FOTOGALERIE - Ve Dvoře Králové v Sylvárově někdo zabil psa

Již v pondělí 17. prosince 2018 přijali policisté z obvodního oddělení ve Dvoře Králové nad Labem oznámení o úmrtí psa. Tehdy se na ně obrátil jeho majitel, který uvedl, že mu pes rasy Bullmastif utekl z oplocené zahrady u domu v neděli 16. prosince k večeru, když se měl podhrabat z oploceného pozemku. Po jeho útěku ho samozřejmě s manželkou hledali a využili k tomu také sociální sítě. Manželé nakonec svého psa našli až druhý den po jeho útěku v křoví nedaleko železniční trati s evidentně přeraženou páteří - patrně lopatou, která byla nedaleko. Proto byla na sociálních sítích sdílena výzva k dopadení pachatele

Do celého případu nyní vnesl jasno výsledek pitvy zvířete, kterou nechal na své náklady provést jeho majitel. Ze zprávy veterináře vyplývá jednoznačný závěr, že pes byl usmrcen projíždějícím vlakem a šlo tedy o nešťastnou událost. Tímto byla zcela vyloučena možnost, že psa někdo ubil a budiž to pro majitele alespoň malá útěcha, že nešlo o úmyslný násilný čin, jak se mohlo zprvu zdát. 

Šetření je tak v těchto dnech u konce a policejní inspektor případ odložil v souladu s trestním řádem.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: policie.cz


 

Související články
Ve Dvoře Králové v Sylvárově někdo zabil psa a pohodil jej do křoví

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 6002x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)

Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí