Vyhledej
Královédvorsko > Názory/fotky/videa > Jan Holan

Venku je 30 stupňů - jdeme bruslit!

Redakce / 12.09.2023
Dříve mělo smysl, že se o zimní stadion a o koupaliště se starala jedna parta lidí z Technických služeb. V zimě se bruslilo a v létě se plavalo. A na jaře i na podzim bylo pár dní, či týdnů na úklid a přípravu.

Tak to už ale roky nefunguje! Také dnes, stejně jako celý minulý týden, je venku ke 30 stupňům a na koupališti překrásně. Ale hokejisté a krasobruslařky musí na led, aby vůbec byli konkurenceschopní - proč to tak je, to je jiný problém, který ale v malém městě nevyřešíme. Zkrátka to tak je. 

Co ale můžeme vyřešit, je nastavení fungování Technických služeb tak, aby se tyto spojené nádoby oddělily! Ve čtvrtek je zastupitelstvo, mohl by tam některý ze zastupitelů prosím tuto debatu otevřít? 

Samozřejmě bude proti plno argumentů o ekonomické nesmyslnosti. I to lze ale vyřešit, bude-li se chtít - například:

Pokud by bylo koupaliště spojené s kempem, tak bude mít menší, ale přesto jisté tržby už v květnu i potom v září, protože kdo si objedná dopředu chatku, tak přijede bez ohledu na počasí. K tomu  tyto 2 měsíce jezdí školy na školní výlety, adapťáky a také sportovní kluby na soustředění. 

Navíc tržby jsou jisté, protože kemp u zoo je pravidelně obsazen už půl roku dopředu.
 
Koupaliště by tak jistě uživilo potřebný personál i pro potřeby královédvorských plavců a sportovců vůbec, protože by zcela jistě lidé chodili i nahoru na basket, volejbal, či fotbálek, nebo si i jen číst knížku na lavičku, nebo na pivko na terasu. A i z malých poplatků za pronájmy by to na plat správce/plavčíka dalo. 

Dlouhá sezona by třeba i umožnila vznik plnohodnotného plaveckého/triatlonového klubu, který by zde od jara do podzimu trénoval a přirozeně by tak z jeho členů mohli být i plavčíci pro koupaliště a odpadlo by jejich každoroční hledání. 

A určitě to není vše - jistě někoho napadnou i další věci, které by jarní a podzimní provoz tohoto krásného areálu pomohly učinit ekonomicky akceptovatelným. Pište je třeba do diskuse pod postem o tomto problému na našem Facebooku.

Ale co se tady snažím, tohle všechno zcela jistě řeší i komise pro revitalizaci koupaliště, která mohutně zasedala celé jaro. 
Jenže je podzim a ještě nikdo neviděl žádné její výsledky. Prý ani členové této komise. Ale třeba se taky dočkáme :-)

Jan Holan 
Vaše komentáře
Konečně nápad, 12.09.2023 20:00, Reagovat
Přečetla jsem pozorně a musím konstatovat, že tento nápad se jeví výrazně lepší, realizovatelný, ekonomicky střízlivý, prostě pro naše město a obyvatele přínosnější, než celý ten humbuk kolem Mayerovy továrny o který shořel jak papír.
Obávám se, pane Holane, že zastupitelé jsou, až na pár vyjímek, v područí úzkého vedení města, a to nemá zájem dělat něco jiného, než to, co si vaří ve svém soukromém kotlíku, kam se nikdo nesmí koukat, natož to měnit. Mám za to, že podobné nápady by v podmínkách našeho města měly větší úspěch za méně peněz, než křečovitě protlačovaný a marný vzdušný zámek MT. Jenže jak to udělat? Dříve byla v módě defenestrace.

Přečteno 918x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
14.06.2024 19:00 - 14.06.2024 20:30
Tarot (horor, s titulky, od 15 let)
14.06.2024 18:30 - 14.06.2024 21:30
Taneční večer s živou hudbou - Revival
14.06.2024 17:00 - 16.06.2024 20:00
RYBÁŘI V PASÁŽI - Sladkovodní ryby