Vyhledej
Novinky emailem
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Názory/fotky/videa > Jan Holan

Proč mají v Nové Pace bazén?? Protože tam mají neuvěřitelné šílence do plavání, triatlonu a sportu obecně.

Redakce / 22.05.2021
Šílence, kteří roky jezdily trénovat do Jičína a dalších měst. A měli neskutečné výsledky i když byl bazén jen velkým snem. Bazén a další sportoviště chtěli a POTŘEBOVALI tak strašně moc, až strana složená ze sportovců vyhrála (a opakovaně vyhrává) místní volby. V Nové Pace tak mají nejen bazén, ale u zimáku dokonce i uměle zasněžovanou a osvětlenou sjezdovku a běžkařské tratě. Plavci a triatlonisti totiž vědí, jak jsou běžky důležitý doplňkový sport.
A pozor - diskomfort trénování bez bazénu je natolik zocelil, že nějakej podělanej covid je z rytmu nevyvedl a přečtěte si v článku, co dokázali!

Ve Dvoře Králové bohužel nefunguje ani plavecký, ani triatlonový oddíl. Zimní středeční podvečery vodních záchranářů jsou super, ale silná a slyšitelná komunita to bohužel není. Dvůr Králové má tolik sportovních problémů, že sportovní komise města je defakto paralizovaná (nedávno odstoupil předseda, kterým byl Jan Jarolím). Jednak členy jsou téměř výhradně zástupci sportovních oddílů a klubů - tedy všichni zcela legitimně hájí a prosazují jejich zájmy, takže nezbývá čas ani energie řešit potřeby sportů, které tu vůbec nejsou, nebo které ve své rekreační podobě žádný oddíl, či klub ani nepotřebují. A samozřejmě a zcela logicky je jedním z hlavních parametrů rozdělované podpory města počet členů a zejména počet dětí v oddíle.

Co mi z toho vyplývá?!? Fofrem založme plavecký a triatlonový oddíl :-) Ať veřejnost vidí celé léto na koupališti skupinky trénujících dětí i dospělých. Ať můžeme na Královédvorsko.cz zveřejňovat zprávy o úspěších členů oddílu. Ať je plavání a triatlon každý měsíc v radničních novinách. Až budeme mít Mistra republiky, tak absence bazénu bude skutečnou ostudou. Zároveň se tím vybuduje plavecká komunita, ze které do budoucího krytého bazénu vzejdou učitelé plavání pro školní kurzy a také plavčíci a plavčice, u kterých nebudete mít zvrácený pocit, že když skočí do vody, tak že topící se člověk bude muset tahat ven plavčíka... 

Jan Holan
ps: Triatlonový svaz vypsal dotace na nově vzniklé oddíly!! Lze získat částku až 15000 Kč na nově vzniklý oddíl - odstupňováno podle počtu členů, Kdy těch 15000 Kč je, když bude 10 a více členů dětí ročníků 2013 až 2006. Takže nic nedostupného. PDF Zde

Související články
Vznikla občanská iniciativa pro výstavbu krytého plaveckého bazénu
Vaše komentáře
Plavecký oddíl, 23.05.2021 10:34, Reagovat
Založme další plavecký oddíl, možná radši dva, protože ten již založený nemá kde trénovat. Tak za zkoušku to stojí, všichni rádi udernická hesla a optimismus.

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 685x
 
Hodnocení článku:
20.12.2021 - Krajské předsednictvo hnutí ANO navrhlo a schválilo zrušení místní organizace ANO Hradec Králové. Návrh byl podstoupen k projednání předsednictva hnutí.
16.12.2021 - Zákon zakazující prodej v prostorách nad 200 m² se 24. a 25. prosince 2021 neuplatní.
13.12.2021 - Ivana Adamce vystřídá na postu starosty města Trutnova po 23 letech další radní z ODS: 46letý architekt Michal Rosa. Ivan Adamec zůstane zastupitelem.

Volná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov sv. Josefa v Žirči)

Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí