Vyhledej
Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

Tréninky mladých triatlonistů z Nové Paky v době Covidu: cestování za plaváním za hranice času i místa

Redakce / 21.05.2021, Nová Paka - Jičínsko a Český ráj
Zavřené bazény, zavřená sportoviště a zima na krku. Pro všechny sportovce situace nepříjemná. „My nic nevzdáme, jedeme dál!“ Takové je motto novopackých plavců a triatlonistů, kteří tak už od podzimu hledají cesty, jak nadále sportovat.

Od poloviny října dochází k uzavření bazénů a my začínáme jezdit do Polska, kde v bazénu v Kudowa-Zdrój máme ideální podmínky. První polovina týdne běh a posilování v ČR, druhá polovina týdne dvoufázové plavecké tréninky v Polsku. Bohužel i v Polsku dochází k uzavření bazénů. Další naději nám dává alespoň omezené plavání v německé Žitavě. Tamní personál nám vychází maximálně vstříc a z našeho přístupu je nadšený. Ale i tam dochází k uzavření. Blízké sousední státy máme vyčerpané. Co dál? Konec? Omyl, my se přeci nevzdáme. Přichází návrh zopakovat loňské soustředění na Mallorce. Balíme kufry, kola a první polovinu adventu za podpory obětavých rodičů trávíme v městečku Cala d'Or. Přes počáteční lehké komplikace po- řádně rozjíždíme tréninky na kole, běh a plavání. Dokonce i nadílky od čerta a Mikuláše jsme se dočkali.

Po návratu do Čech se radujeme z otevřených sportovišť a pokračujeme v rozjetém tréninkovém tempu. Naše radost však netrvá dlouho. Po pár dnech se zase vše zavírá. Bezmoc. Zjišťujeme možnosti a začínáme jezdit opět do Polska. Tentokrát Jelenia Góra, kde je otevřený bazén při vysoké škole. Je to očistec, ale jezdíme.

Sraz u zavřeného novopackého bazénu, dvě hodiny v autě klikatými cestami do Polska, dvě hodiny těžké dřiny v bazénu a dvě hodiny cesta domů. V tomto režimu jezdíme 4x týdně. Můj obdiv patří rodičům, kteří se pro své děti takto obětují, ale také dětem, které tzv. drží pusu a krok a plně si uvědomují, že pla- vat i v tak složité době musí vydržet.

27. prosince opět přichází konec. Co teď? Přeci teď všechnu dřinu nezaho- díme? Mezi vánočními svátky dáváme hlavy dohromady a rodí se nápad jet na Kanárské ostrovy. Rodiče se stojícími vlasy na hlavě se ptají, kam to chceme jet. No na Kanáry! Je to jediná možnost, kde jsou otevřené bazény a kde se dá jezdit na kole i běhat. Tedy ideální prostředí. A tentokrát pojedeme na delší dobu, na 25 dní. Nic dobrého nás tady nečeká, školy jsou nadále zavřené a děti si to zaslouží, za píli, zodpovědnost a dřinu, kterou na každém tréninku odvedou na 120 %.

10. ledna tedy odlétáme z Berlína směr Las Palmas de Gran Canaria, odkud se přesouváme do městečka Arguineguín, kde strávíme následující týdny. Jako vždy

nás doprovází Eva, bez které bychom tu nebyli a nejspíš bychom umřeli hlady. Eva se hroutit z apartmánu bez trouby a myčky, ale nakonec vše s pomocí dal- ších zvládá opět na jedničku. Sportovci plavou, jezdí na kole, běhají, posilují, protahují a díky distanční formě výuky zvládají i na tu dálku plnit úkoly. Za to mají odměnou odpočinkové dny na pláži a na výletech. Náš pobyt se nedobrovol- ně prodlužuje o několik dní kvůli velké- mu zpřísňování přeshraničního cesto- vání, ale přesto se 6. 2. vracíme domů a upřímně si přejeme, aby se situace v ČR začala konečně obracet k lepšímu a my všichni mohli zase chodit sportovat tak, jak to máme rádi!

Ještě jednou děkuji za obětavost rodičů a také za snahu a výdrž našim oddílovým bojovníkům, kterými jsou: Filip Nýdrle, Matěj Vik, Mikuláš Rudolf Cogan, Ondřej Cogan, Adam Skořepa, Martin Janoušek, Eva Maršíková, Karolína Maršíková, Te- rezie Bischofová, Marie Karbanová.

Na závěr trocha čísel v podobě naplavaných metrů:

Mallorca: 126 450 m Kanárské ostrovy: 133 250 m Polsko: 67 850 m
Německo: 32 700 m

Když máte v teamu 11× zlatého medailistu z Letní olympiády a mládeže, rekordmana ČR a reprezentanta ČR s 53 tituly - Mikuláše Rudolfa Cogana, také reprezentanta ČR a medailistu z MČR Filipa Nydrleho, zlatou z Letní olympiády a mládeže a několikanásobnou mistryni ČR Terezu Bischofovou, Matěje Vika - finalistu MČR v plavání a další obrovský bojovníky v teamu - nechcete to prostě vzdát.

Plavání zdar!

Michal Řeháček trenér Žralok Nová Paka

Poděkování trenérovi

Ráda bych touto cestou poděkovala Michalu Řeháčkovi za neskutečné odhodlání udržet plavce za každou cenu ve vodě. Z jeho strany to obnáší velmi často sednout za volant a všechny na trénink odvézt, naplánovat soustředění od letenek, ubytování, stravování až po tréninky a nezbytnou zábavu i dohled nad sportovci. Mnohdy je tato úloha pro něj velmi těžká, zvláště v dnešní době, kdy se situace tady v ČR i v zahraničí mění každým dnem. Přejme si tedy, aby se začalo blýskat na lepší časy, aby děti brzy zasedly zpět do školních lavic, abychom všichni mohli začít svobodně sportovat, cestovat a žít.

Michale, za nás rodiče ještě jednou děkujeme!

Zdroj: časopis Achát (časopis města Nová Paka), fcb Michal Řeháček


 
Vaše komentáře

Přečteno 1411x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
23.06.2024 16:30 - 23.06.2024 18:00
Kino - Vynálezce
23.06.2024 16:30 - 23.06.2024 18:00
Lassie : Nové dobrodružství (rodinný)
23.06.2024 19:00 - 23.06.2024 20:30
Kino - Pan učitel vrací úder