Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Turistika > pěší turistika

Přespání i přechod Zvičiny letos na sněhu

Redakce / 9.01.2019, Královédvorsko
Hned dvě tradiční letošní turistické akce - 39. Zimní přejezd/přechod Zvičiny u a 22. Zimní táboření na Zvičině - jsou již minulostí. V porovnání s předchozími ročníky byl ten letošní v počtu účastníků stejný jako ty předchozí, ovšem letos počasí dopřálo trochu sněhu i mrazu. I tak to neodradilo účastníky od přespání pod širákem.
 

FOTOGALERIE - Zimní přechod Zvičiny letos částečně na sněhu

Za slunečného zimního počasí, kdy napadlo 10 cm sněhu a na Zvičině bylo -4°C, dorazilo v sobotu 5. ledna 2019 na Zvičinu celkem 193 pochodníků ze všech možných koutů oblasti, a to různým způsobem: především pěšky, v letošním roce byla i jedna lyžařka. Účastníci zažili snad vše: sníh, chvíli mlhu, mrholení, slunečno, odpolední duhu a hlavně oblevu. Skluznice to pravděpodobně tvrdě odnesly.

Zimního táboření, v letošním roce již 7. putovního,  přilákalo na první noc z pátka na sobotu k přehradě Les Království 12 táborníků, kteří přespali v 9 stanech, dva přespali pod širákem. Na druhou noc (z 5. na 6. ledna 2019)  již na Zvičinu dorazilo 18 táborníků, kteří přespali v 11 stanech, 3 přespali pod širákem. 

Všichni zúčastnění, kteří si dopřáli po Vánocích pohyb na čerstvém vzduchu, obdrželi pamětní list, česnečku a bylo možné zakoupit odznak akce. 
Mezi kouzelné a neopakovatelné chvilky patřily během akce výhledy od Zadní Zvičiny, ale i posezení U Lípy v Třebihošti. 

Již druhý lednový víkend se mohou zájemci těšit na podobnou akci u sousedů: Přechod Staropackých hor, kterou organizuje KČT Nová Paka.

Současně zveme všechny turisty a přátele turistiky na 47. ročník pochodu „O Žižkův štít“, který se koná v sobotu 27. dubna 2019.

Zdrávi došli

Jiří Krejcar
předseda odboru KČT
Foto: Luděk Hruš, Horní Brusnice


 

Související články
Zimní táboření na Zvičině letos v krutých mrazech nikdo nevzdal
Turistickou cestu v Úhlejově lemují čerstvě vysazené javory a ořešáky. Do Úhlejova vede krásná cesta ze Zvičiny.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1770x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí