Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Turistika > pěší turistika

Přespání i přechod Zvičiny letos na sněhu

Redakce / 9.01.2019, Královédvorsko
Hned dvě tradiční letošní turistické akce - 39. Zimní přejezd/přechod Zvičiny u a 22. Zimní táboření na Zvičině - jsou již minulostí. V porovnání s předchozími ročníky byl ten letošní v počtu účastníků stejný jako ty předchozí, ovšem letos počasí dopřálo trochu sněhu i mrazu. I tak to neodradilo účastníky od přespání pod širákem.
 

FOTOGALERIE - Zimní přechod Zvičiny letos částečně na sněhu

Za slunečného zimního počasí, kdy napadlo 10 cm sněhu a na Zvičině bylo -4°C, dorazilo v sobotu 5. ledna 2019 na Zvičinu celkem 193 pochodníků ze všech možných koutů oblasti, a to různým způsobem: především pěšky, v letošním roce byla i jedna lyžařka. Účastníci zažili snad vše: sníh, chvíli mlhu, mrholení, slunečno, odpolední duhu a hlavně oblevu. Skluznice to pravděpodobně tvrdě odnesly.

Zimního táboření, v letošním roce již 7. putovního,  přilákalo na první noc z pátka na sobotu k přehradě Les Království 12 táborníků, kteří přespali v 9 stanech, dva přespali pod širákem. Na druhou noc (z 5. na 6. ledna 2019)  již na Zvičinu dorazilo 18 táborníků, kteří přespali v 11 stanech, 3 přespali pod širákem. 

Všichni zúčastnění, kteří si dopřáli po Vánocích pohyb na čerstvém vzduchu, obdrželi pamětní list, česnečku a bylo možné zakoupit odznak akce. 
Mezi kouzelné a neopakovatelné chvilky patřily během akce výhledy od Zadní Zvičiny, ale i posezení U Lípy v Třebihošti. 

Již druhý lednový víkend se mohou zájemci těšit na podobnou akci u sousedů: Přechod Staropackých hor, kterou organizuje KČT Nová Paka.

Současně zveme všechny turisty a přátele turistiky na 47. ročník pochodu „O Žižkův štít“, který se koná v sobotu 27. dubna 2019.

Zdrávi došli

Jiří Krejcar
předseda odboru KČT
Foto: Luděk Hruš, Horní Brusnice


 

Související články
Zimní táboření na Zvičině letos v krutých mrazech nikdo nevzdal
Turistickou cestu v Úhlejově lemují čerstvě vysazené javory a ořešáky. Do Úhlejova vede krásná cesta ze Zvičiny.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2332x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí