')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Turistika > pěší turistika

Přespání i přechod Zvičiny letos na sněhu

Redakce / 9.01.2019, Královédvorsko
Hned dvě tradiční letošní turistické akce - 39. Zimní přejezd/přechod Zvičiny u a 22. Zimní táboření na Zvičině - jsou již minulostí. V porovnání s předchozími ročníky byl ten letošní v počtu účastníků stejný jako ty předchozí, ovšem letos počasí dopřálo trochu sněhu i mrazu. I tak to neodradilo účastníky od přespání pod širákem.
 

FOTOGALERIE - Zimní přechod Zvičiny letos částečně na sněhu

Za slunečného zimního počasí, kdy napadlo 10 cm sněhu a na Zvičině bylo -4°C, dorazilo v sobotu 5. ledna 2019 na Zvičinu celkem 193 pochodníků ze všech možných koutů oblasti, a to různým způsobem: především pěšky, v letošním roce byla i jedna lyžařka. Účastníci zažili snad vše: sníh, chvíli mlhu, mrholení, slunečno, odpolední duhu a hlavně oblevu. Skluznice to pravděpodobně tvrdě odnesly.

Zimního táboření, v letošním roce již 7. putovního,  přilákalo na první noc z pátka na sobotu k přehradě Les Království 12 táborníků, kteří přespali v 9 stanech, dva přespali pod širákem. Na druhou noc (z 5. na 6. ledna 2019)  již na Zvičinu dorazilo 18 táborníků, kteří přespali v 11 stanech, 3 přespali pod širákem. 

Všichni zúčastnění, kteří si dopřáli po Vánocích pohyb na čerstvém vzduchu, obdrželi pamětní list, česnečku a bylo možné zakoupit odznak akce. 
Mezi kouzelné a neopakovatelné chvilky patřily během akce výhledy od Zadní Zvičiny, ale i posezení U Lípy v Třebihošti. 

Již druhý lednový víkend se mohou zájemci těšit na podobnou akci u sousedů: Přechod Staropackých hor, kterou organizuje KČT Nová Paka.

Současně zveme všechny turisty a přátele turistiky na 47. ročník pochodu „O Žižkův štít“, který se koná v sobotu 27. dubna 2019.

Zdrávi došli

Jiří Krejcar
předseda odboru KČT
Foto: Luděk Hruš, Horní Brusnice


 

Související články
Zimní táboření na Zvičině letos v krutých mrazech nikdo nevzdal
Turistickou cestu v Úhlejově lemují čerstvě vysazené javory a ořešáky. Do Úhlejova vede krásná cesta ze Zvičiny.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2225x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)

Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí