Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Turistika > zajímavá místa

Turistickou cestu v Úhlejově lemují čerstvě vysazené javory a ořešáky. Do Úhlejova vede krásná cesta ze Zvičiny.

anonymně / 6.11.2017, Úhlejov - Hořicko a Miletín
Vlastním pohybem a přidělenými body ve sportovní aplikaci EPP, kterou spravuje Nadace ČEZ, podpořili uživatelé výsadbu stromů v Úhlejově na Jičínsku. Každoročně tudy vede turistický pochod Po stopách rytíře Zbyhoně.
 

S vlastními lopatami a hráběmi se v sobotu 4. listopadu po obědě začali scházet obyvatelé obce Úhlejov na Jičínsku, aby společnými silami zasadili stromořadí podél turistické cesty. Ruku k dílu přiložili i členové spolku Domov v kopcích.

Všem, kteří si tudy vyjdou na procházku, vyjedou na kole nebo třeba absolvují oblíbený pochod Po stopách rytíře Zbyhoně , budou příjemně stínit kmeny javorů a ořešáků. Obec získala na výsadbu finanční příspěvek 61 200 korun od Nadace ČEZ, částku doslova vysportovali uživatelé aplikace EPP – Pomáhej pohybem.


 „Na cestě podél hlavní přístupové komunikace do obce směrem k obecnímu úřadu, kterou protíná i cyklostezka, se dosud nacházely dřeviny, které byly napadané dřevokazovými houbami a většinu bylo nutné vykácet,“ vysvětlila starostka obce Lucie Šedivá, a dodala, že vybrané dřeviny disponují dlouhou životností.


 „Těší mě každoroční zájem o jarní i podzimní výsadbu stromů a alejí. Kromě nesporného významu zeleně na životní prostředí i vzhled měst a obcí považuji za velký přínos společné výsadby stmelení místních komunit a lidí napříč generacemi, “sdělila ředitelka Nadace Michaela Ziková.

Po stopách rytíře Zbyhoně Na jižním svahu Zvičiny se nachází maličká vesnička Úhlejov, kde její pohostinní obyvatelé už po několikáté uspořádali turistickou a sportovní akci "Po stopách rytíře Zbyhoně".Letos se konal již 22. ročník a naše redakce byla u toho.Galerie a reportáž zde.
FOTOGALERIE - Po stopách rytíře Zbyhoně

 

Související články
Pochod a běh rytíře Zbyhoně v Úhlejově
Výsledky turistického pochodu a běhu Rytíře Zbyhoně v Úhlejově
Přespání i přechod Zvičiny letos na sněhu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 614x
 
 
 
Zpět