')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Požáry zaměstnávají hasiče v celém regionu

Redakce / 25.07.2018, Královédvorsko
V došlých zprávách od krajských hasičů přibývají v posledním týdnu zásahy u doutnajících či hořících polních i lesních porostů. Pokud v těchto dnech potřebujete manipulovat s otevřeným ohněm, prosím, respektujte okolí.
 

Lázně Bělohrad – požár – 12:55
Profesionální hasiči z Nové Paky a dobrovolná jednotka z Lázní Bělohrad zasahovali u požáru staršího vykotlaného stromu. Strom doutnal od kořenů. Hasiči jej okopali a prolili vodou. Místo poté ještě zkontrolovali termokamerou. Událost se obešla beze škody. 

Konecchlumí – požár – 15:45
U požáru zemědělské techniky na poli zasahovali profesionální hasiči z Jičína, Hořic a dobrovolné jednotky z Lužan a Ostroměře. Vlivem technické závady došlo při provádění zemědělských prací k zahoření lisu na obilí a části pole. Požár způsobil na technice škodu ve výši asi 850 tisíc korun. Díky zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši 1,5 milionu korun. Po dobu zásahu držela na zálohu na stanici dobrovolná jednotka z Jičína. 

Ostroměř – dopravní nehoda – 15:48
Profesionální hasiči z Hořic a z Jičína vyjeli k vážné dopravní nehodě, která se stala mezi Ostroměři a Chomuticemi nedaleko části Nové Smrkovice. Střetl se zde motocykl s osobním automobilem. Na místě spolupracovaly všechny složky IZS, včetně letecké záchranné služby. Řidič motocyklu svým zraněním bohužel podlehl. Jednu zraněnou osobu z automobilu si převzali do péče záchranáři a transportovali ji do nemocnice. Hasiči poté pomohli se zajištěním místa události a po zadokumentování a došetření nehody komunikaci uklidili. 

Vítězná – dopravní nehoda – 05:29
K dopravní nehodě osobního automobilu a motocyklu vyjeli do části Komárov profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem. Hasiči místo nehody zajistili a poté jej předali policistům. Při nehodě nedošlo ke zranění osob ani k úniku pohonných hmot. 

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

 

Související články
Na Náchodsku vzrostl počet zásahů hasičů u požárů
Požár pole ve Vlkově byl vidět až ze Žernova, v kraji je zákaz rozdělávání ohň ve volné přírodě
V celém Královéhradeckém kraji platí zákaz rozdělávání ohně ve volné přírodě
U Hajnice hořel kombajn, v Novém Bydžově nákladní auto
U Pecky hořela dodávka

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 203x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět