Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

U Hořic hořelo pole se vzrostlým obilím

Za požárem pole stál zřejmě nedopalek cigarety

Redakce / 24.07.2019, Chomutice - Hořicko a Miletín
V katastru části Obora došlo ve středu 24. července dopoledne k požáru pole s vzrostlým obilím. Hořelo na ploše asi 30x40m, na likvidaci bylo nasazeno 5 jednotek hasičů. Jednotkám požární ochrany se podařilo většinu pole s neposečeným obilím zachránit.
 

Hasiči dostali požár rychle pod kontrolu, uhasit hořící část pole se jednotkám podařilo těsně po půl dvanácté. Vzhledem k tomu, že se jednalo o neposečené pole, vznikla zde škoda asi 10 tisíc korun. Pole s obilím, které hasiči před plameny zachránili, představuje hodnoty ve výši téměř 2 miliony korun.

Na místě události zasahovali profesionální hasiči ze stanic v Hořicích a Jičíně a dále JSDH Hořice, Vysoké Veselí a Ohnišťany.

Vyšetřovatel hasičů na místě události zjistil, že za vznikem požáru stála pravděpodobně nedbalost neznámé osoby při kouření, kdy zřejmě někdo odhodil nedopalek cigarety a od něj začalo pole hořet. Podobného rizikového chování by se měla veřejnost vyvarovat. Nadcházející předpověď, která slibuje horké počasí, by totiž mohla opět zvýšit riziko vzniku požárů v přírodním prostředí. Zejména by se měli lidé vyvarovat použití zdrojů otevřeného ohně v přírodě, nekouřit v okolí lesního nebo travního porostu, neodhazovat nedopalky a oheň by se měl rozdělávat pouze na místě k tomu určeném a v bezpečné vzdálenosti od lesa. Při opuštění ohniště se pak musí všichni ujistit, že je řádně uhašené dostatečným množstvím vody, je vychladlé a nedoutná.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje


 

Související články
Na Hájemství vzplála hromada klestí
Tři hasičské jednotky jely k požáru kombajnu u Dvora Králové
V Dubenci shořela stodola, obytné objekty zachránili hasiči
V zatáčkách na Dehtov se srazila dvě osobní auta

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 470x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí