Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

U Hořic hořelo pole se vzrostlým obilím

Za požárem pole stál zřejmě nedopalek cigarety

Redakce / 24.07.2019, Chomutice - Hořicko a Miletín
V katastru části Obora došlo ve středu 24. července dopoledne k požáru pole s vzrostlým obilím. Hořelo na ploše asi 30x40m, na likvidaci bylo nasazeno 5 jednotek hasičů. Jednotkám požární ochrany se podařilo většinu pole s neposečeným obilím zachránit.
 

Hasiči dostali požár rychle pod kontrolu, uhasit hořící část pole se jednotkám podařilo těsně po půl dvanácté. Vzhledem k tomu, že se jednalo o neposečené pole, vznikla zde škoda asi 10 tisíc korun. Pole s obilím, které hasiči před plameny zachránili, představuje hodnoty ve výši téměř 2 miliony korun.

Na místě události zasahovali profesionální hasiči ze stanic v Hořicích a Jičíně a dále JSDH Hořice, Vysoké Veselí a Ohnišťany.

Vyšetřovatel hasičů na místě události zjistil, že za vznikem požáru stála pravděpodobně nedbalost neznámé osoby při kouření, kdy zřejmě někdo odhodil nedopalek cigarety a od něj začalo pole hořet. Podobného rizikového chování by se měla veřejnost vyvarovat. Nadcházející předpověď, která slibuje horké počasí, by totiž mohla opět zvýšit riziko vzniku požárů v přírodním prostředí. Zejména by se měli lidé vyvarovat použití zdrojů otevřeného ohně v přírodě, nekouřit v okolí lesního nebo travního porostu, neodhazovat nedopalky a oheň by se měl rozdělávat pouze na místě k tomu určeném a v bezpečné vzdálenosti od lesa. Při opuštění ohniště se pak musí všichni ujistit, že je řádně uhašené dostatečným množstvím vody, je vychladlé a nedoutná.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje


 

Související články
Na Hájemství vzplála hromada klestí
Tři hasičské jednotky jely k požáru kombajnu u Dvora Králové
V Dubenci shořela stodola, obytné objekty zachránili hasiči
V zatáčkách na Dehtov se srazila dvě osobní auta

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 385x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí