Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

V Dubenci shořela stodola, obytné objekty zachránili hasiči

Redakce / 26.07.2019, Dubenec
V pátek 26. července 2019 došlo po 5. hodině ranní v obci Dubenec na Trutnovsku k požáru stodoly, která se nacházela v těsném sousedství obytných budov. Hasičům se díky hasebnímu zásahu podařilo uchránit hodnoty ve výši 3 milionů korun, škoda byla předběžně vyčíslena na 450 tisíc.
 

Osm jednotek hasičů vyslalo krajské operační a informační středisko k nahlášenému požáru stodoly do obce Dubenec, přičemž byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu. Stodola měla být celá v plamenech a požár se šířil na další dvě obytné budovy, které stály v blízkosti hořícího objektu. Jednotky se po svém příjezdu soustředily nejen na likvidaci požáru, ale především na ochlazování obytných budov. Požár se podařilo jednotkám zachytit, po 6. hodině byl lokalizován.

Díky účinnému hasebnímu zásahu hasiči okolní budovy před plameny ochránili, došlo pouze k ohoření oken a dveří u jedné z nich. Po sedmé hodině se pak jednotky vracely zpět na základny.

Vyšetřovatel hasičů vyčíslil škodu předběžně na asi 450 tisíc korun. Škoda vznikla nejen na objektu samotném, ale také na hospodářském vybavení a na obytné části. Díky zásahu jednotek požární ochrany se podařilo uchránit hodnoty ve výši 3 milionů korun. Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Dvůr Králové nad Labem, Trutnov a Jaroměř a JSDH Hořiněves, Jaroměř, Velichovky, Dubenec a Žireč.


Kateřina Sekyrková

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje


 

Související články
Na Hájemství vzplála hromada klestí
Tři hasičské jednotky jely k požáru kombajnu u Dvora Králové
U Hořic hořelo pole se vzrostlým obilím
Hasiči zachránili roubenou chalupu v Bílých Poličanech

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1073x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí