Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Neziskovky

Útulek pro kočky - vyvrácení nepravdivých informací

Redakce, / 28.12.2022, Aktualizováno
Dovolujeme si touto cestou se ohradit k šíření nepravdivých informací ohledně financování útulku Další šance, z. s., - útulek pro kočky. Mezi občany se objevila nepravdivá informace, kterou rádi vyvrátíme fakty.

Výše příspěvku od města

Mezi občany se objevila nepravdivá informace o tom, že útulek obdržel od města 1,5 milionu korun. Na základě smlouvy s městem jsme v roce 2022 obdrželi od města částku přibližně 200.000 Kč. Za nájem jsme vydali přibližně 90.000 Kč. Náklady za provoz kočičího útulku se v roce 2022 vyšplhaly na částku vyšší než 1 mil. korun. Zbývající finance jsme nuceni získávat z projektů, sponzoringu, aukcí a vlastních financí. Proto jsme vděčni za každou finanční pomoc. Projektů ubývá a díky finanční krizi ubývá i financí získaných dříve sponzoringem. Ze stejného důvodu se nedaří zvířata umisťovat. A když si k tomu přimyslíte, že v útulku pracuje zcela zdarma 8 dobrovolníků a musíte být k dispozici nonstop 24 hodin denně bez možnosti odpočinku nebo dokonce dovolené, není na tom nic záviděníhodného. Proto doufáme, že to se jedná o pouhou dezinformaci a ne úmysl, jak útulek poškodit.

Zároveň vás ujišťujeme, že útulek je stále ve smluvním vztahu s městem. Z naší strany nedošlo ke změně, ani jsme nebyli informování o tom, že by tak bylo ze strany města. Nadále fungujeme ve spolupráci s městskou policií. 

Dočasná karanténa

Dále se šíří mylná informace o tom, že není o kočky postaráno. Je zavádějící a nezakládá se na pravdě. Dle veterinářských pokynů máme dočasnou karanténu, ale i tak kočky vydáváme. Některé jsou mimo rizikové a prostory a jiné dokonce v dočasných péčích mimo depozit. Děkujeme za pochopení. 

Mgr. Iva Pelíšková za spolek Další šance, z. s.

Jak můžete přispět, to se dozvíte v tomto článku.

Související články
Útulek pro kočky ve Dvoře Králové hledá nové zázemí, z městského prostoru musí pryč
Vaše komentáře
Reakce na článekLydie Zabavská, 24.12.2022 21:30, Reagovat
Tak jak si to tak čtu, myslím, že to vždy šíří někdo, komu strašně záleží na tom, aby někoho poškodil. U nás v HK se o kočky staral psí útulek a byla to hrůza. Dlouho to trvalo, než lidé prozřeli a mnozí tomu nevěří dodnes. Město teď řeší, jak oddělit kočky od psů, protože to nikdy není po hromadě dobré. Bohužel se do toho nikdo nehrne, jak si úřad sliboval. Obětavých lidí ubývá a vypočítavců přibývá. Snad se to změní a úřady přijdou na to , že nejen o psy je třeba se starat , snad i KVS budou dělat svou práci.

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 698x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Asistent prodeje (vinotéka Dvůr Králové)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí