Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Politika

Město Dvůr Králové nad Labem spustilo klikací rozpočet, můžete se podívat, jak hospodaří

Redakce / 27.02.2022
Zajímá vás, jaké výdaje a příjmy má město Dvůr Králové nad Labem a jak s veřejnými financemi hospodaří? Nově tyto informace naleznete v tzv. klikacím (rozklikávacím) rozpočtu, který je dostupný online.

FOTOGALERIE - Město Dvůr Králové nad Labem spustilo klikací rozpočet, můžete se podívat, jak hospodaří

Zveřejňovaná data, která jsou zobrazována i v podobě grafů, vycházejí z rozpočtu města, který na příslušný rok schválilo zastupitelstvo, zapracovány budou i jednotlivé změny schválené v rámci tzv. rozpočtových opatření. Údaje jsou rozděleny na příjmy a výdaje, dále podle jednotlivých tzv. organizačních jednotek, které se částečně překrývají s činnostmi jednotlivých odborů města, a poté na tzv. organizace, jež v podstatě představují jednotlivé akce, které jsou obsaženy v rozpočtu města s jejich položkami včetně plnění.

„Během přípravy klikacího rozpočtu jsme se snažili zjednodušit některá názvosloví tak, aby se v informacích občané lépe orientovali,“
říká místostarostka města Alexandra Jiřičková a pokračuje „K aktualizaci zveřejňovaných dat bude docházet jednou měsíčně, kdy se do nich promítne zaúčtování jednotlivých příjmů a výdajů za uplynulý měsíc. Občané navíc v klikacím rozpočtu najdou informace nejen za aktuální rok, ale zpětně již od roku 2014.“

Klikací rozpočet je realizován v rámci projektu Přívětivý úřad, a to na tzv. rozpočtovém portálu města. „Díky tomuto nástroji se nyní občané mohou informovat o tom, jak nakládáme s veřejnými prostředky,“ dodává místostarostka města Alexandra Jiřičková.

Během realizace projektu Přívětivý úřad, na který město získalo dotaci z Operačního programu Zaměstnanost, již byly nainstalovány elektronické úřední desky a v současné době se zpracovává komunikační strategie města, jejíž součástí bude i manuál jednotného vizuálního stylu.

Rozpočet najdete na adrese finance.mudk.cz nebo z odkazovací dlaždice na webu města www.mudk.cz, a to jak v počítači, tak v chytrém telefonu.

Zdroj: město

 
Vaše komentáře

Přečteno 361x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
04.04.2024 - Výluka traťové koleje je hlášena v úseku Jaroměř - Starkoč - Červený Kostelec ve dnech 12. dubna - 11. května 2024.
06.12.2023 - Důvodem mohutného výpadku dodávky elektřiny v úterý 5. prosince byla technická závada v rozvodně Neznášov (mezi Habřinou a Rožnovem na Jaroměřsku), konkrétně zkrat na podpěře. Výpadek byl hlášen od Nové Paky až po Jaroměř. Zdroj: ČEPS.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
22.06.2024 21:30 - 22.06.2024
Putovní kino - Tancuj Matyldo
22.06.2024 21:30 - 22.06.2024
Putovní kino - Tancuj Matyldo